הילדים האוטיסטים יפונו מהגן, ההורים זועמים

עשרות הורים של ילדים אוטיסטים המתחנכים בגן מיוחד בתל אביב זועמים, לאחר שהתבשרו שהילדים יועברו לגן אחר - שלטענתם לא מתאים לצרכיהם. הסיבה: פרויקט פינוי-בינוי שמתבצע באזור. ההורים טוענים שמדובר בפגיעה קשה בילדים ועתרו לביהמ"ש נגד החלטת העירייה, שנובעת מהתראה קצרה של הקבלן

הילדים יפונו מהגן. ארכיון (רויטרס)

עיריית תל אביב החליטה לפנות עשרות ילדים אוטיסטים מגן מיוחד בשכונת נווה שרת בעיר, לאחר שקיבלו התראה מחברת קבלן שהתחילה עבודות של פרויקט פינוי-בינוי באזור. הורי הילדים זועמים כי ניתנה להם התראה של יומיים בלבד - מה שלטענתם פוגע קשות בילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שנודע להם על ההחלטה, ההורים גילו כי ילדים בגן רגיל, הצמוד לגן של ילדיהם, יפונו רק מאוחר יותר - לטענתם בעקבות מחאה של הורי אותם ילדים. אתמול עתרו הורי הילדים האוטיסטים לבית המשפט נגד ההחלטה - אך זה קיבל את עמדת העירייה ודחה אותה.

בגן מתחנכים עשרות ילדים אוטיסטים בני 6-3 מרחבי תל אביב ויפו, כולל ילדים של עובדים זרים. בעירייה טענו מנגד כי השארת הילדים האוטיסטים בגן מסכנת אותם בשל תחילת העבודות ועל כן הם צריכים להיות הראשונים לעבור.

"זה פוגע בילדים". גן טבת

"כל שינוי אצלם גורם לטראומה"

"זה לא הגיוני שעושים את זה לילדים, כי כל שינוי אצלם גורם לטראומה ונסיגה התפתחותית", סיפרה לחדשות 2 Online רווית, אם לאחד הילדים בגן. "רוצים להעביר אותם למבנה שהיה נטוש, מבחינת שיפוץ הוא בסדר אבל הוא לא ראוי לצרכים של הילדים כי אין בו חדרי טיפול - זה פשוט להרע את התנאים שלהם כי יהיו להם פחות טיפולים".

ההורים פנו גם לשר האוצר יאיר לפיד וליו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון, שהבטיחו כי ינסו לפתור את הסוגייה הכואבת. לטענתם, אתמול הם הגיעו למחלקה לחינוך מיוחד בעיריית תל אביב, אך לא זכו ליחס הולם. "יש ילדים שהתחילו לעשות שילוב קצר ומדורג בגנים רגילים - זה פשוט לעצור את הטיפול בהם", הוסיפה האם שבנה מתחנך בגן.

"אנחנו בינתיים מתחילים לארוז את הגן, אבל אני בין הפטיש לסדן ולא יכולה כל כך לדבר על זה", אמרה אחת הגננות בגן. "בינתיים אנחנו עדיין פה עם הילדים".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "ההודעה על תחילת העבודות של הקבלן התקבלה בעירייה לפני יומיים, ועל מנת להגן על ביטחון הילדים ובשביל שלא יילמדו בסביבת אתר בניה, פעלה העירייה באופן מיידי להעבירם למבנה קבע חלופי ולציידו בהתאם לצרכיהם. בניגוד לנטען, גם הגנים האחרים במתחם יועברו בימים הקרובים למבנים חלופיים. בדיון בעתירת ההורים, קיבל בית המשפט את עמדת העירייה ודחה את העתירה".