מנהל בית ספר נעצר לעיני תלמידיו

שוטרים הוזעקו לבית ספר במזרח ירושלים בו התקוטטו שני תלמידים, ועצרו את מנהל בית הספר לעיני התלמידים. "זה היה משפיל ולא נעים בכלל", אמר אשי החינוך לחדשות 2, "אני תמיד מחנך לשמירה על החוק". המשטרה בתגובה: "המנהל ומורה סירבו להכניס את השוטרים לבית הספר והתעמתו איתם, ולכן עוכבו לחקירה"

המנהל נעצר לעיני התלמידים. אילוסטרציה (עזרי עמרם, חדשות 2)

מנהל בית ספר בשכונת בית חנינא בירושלים נעצר היום (ב') לעיני תלמידיו לאחר ששניים מהם רבו והחליפו מהלומות. השוטרים הגיעו לבית הספר לאחר שהוזעקו לאירוע ועצרו את המנהל, שלטענתו הושפל לעיני תלמידי בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת המשטרה, המנהל ג'בר ומורה נוסף בבית הספר מנעו מהם להיכנס לבית הספר ולחקור את האירוע ואף התעמתו איתם, ועל כן נאצלו לבצע את המעצר בלב בית הספר. המנהל, לעומתם, טוען כי נעצר ללא סיבה לעיני צוות בית הספר והתלמידים. לאחר חקירה של מספר שעות, שוחרר המנהל לביתו.

עלאדין ג'בר, מנהל בית הספר רנסנס, סיפר כי "בסך הכל היתה קטטה בבית הספר והזמנו את ההורים של הילד שהיה מעורב בזה. פתאום הגיע שוטר, שאמר שהם קיבלו קריאה על דקירה. אמרתי לו שלא אנחנו הזמנו את המשטרה ולא אנחנו קראנו להם, ושלא ידוע לנו על קטטה".

המשטרה: "המנהל השתולל בניידת"

"אמרתי אפילו לשוטר שהוא יכול לדבר עם האבא של הילד שהיה בקטטה. אבל השוטר מסיבה לא ברורה החליט לעצור אותי ועוד מורה. הוא ביקש מאיתנו תעודות ואז אמר שאנחנו מעוכבים לחקירה, עצר אותנו ולקח אותנו לתחנה", אמר ג'בר לחדשות 2 לאחר ששוחרר מתחנת המשטרה. "הוא עצר אותנו מול כל התלמידים. זה היה משפיל ולא נעים בכלל, דווקא אותי שאני מחנך לשמירה על החוק כל הזמן", הוסיף ג'בר, שבית הספר אותו הוא מנהל הוא מוסד החינוך היחיד במזרח ירושלים שמיישם את תכנית הלימודים הישראלית.  

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "בעקבות קריאות למוקד המשטרה על דקירה בחטיבת הביניים רננסס בבית חנינא, הגיעו שוטרי תחנת שפט לבית הספר. בכניסה נעמדו מנהל ומורה אשר סירבו להכניסם פנימה ואף התעמתו עם השוטרים מילולית. בשל כך, הם עוכבו לחקירה בתחנה. מבדיקה שערכו השוטרים בשטח בית הספר עלה כי שני תלמידים מחטיבת הביניים התקוטטו בינהם וכתוצאה מכך נדקר קלות תלמיד שעזב את בית הספר לביתו".

"המנהל והמורה נלקחו אל תחנת המשטרה, המנהל החל להשתולל בניידת המשטרה, ובעקבות כך הודיעו לו השוטרים, כי הוא עצור. השניים נחקרו בתחנה וכן נמסרה הודעה למפקח ממשרד החינוך ולסגנית מנהלת מנהל החינוך אודות האירוע. אביו של הילד שנדקר נקרא אף הוא למסירת עדות לאחר שהודיע למשטרה כי בנו נפצע במהלך הקטטה. כל הצדדים המעורבים שוחררו לאחר שהתברר שאין מדובר באירוע פלילי. המשך טיפול הועבר למשרד החינוך ולמנהל החינוך בעיר".