הזדמנות נוספת לנבחני הפסיכומטרי שבחינתם הופרעה

14 נבחנים בבחינה האחרונה התלוננו על קיצור הבחינה ב-20 דקות ועל הפרעות לכל אורכה - כך פורסם לראשונה בחדשות 2 Online. לאחר שהטענות נמצאו מוצדקות התבשרו הנבחנים שיוכלו להיבחן בין היתר גם במועד מיוחד. אחת הנבחנות: "שמחים שניתנה לנו עוד הזדמנות"

בחינה חוזרת (חדשות 2)

בשורה לקבוצה של נבחנים בבחינה הפסיכומטרית האחרונה: אחרי שהתלוננו על הפרעות במהלך הבחינה וקיצור זמנה, הם יזכו לבחינה חוזרת. תלונותיהם התפרסמו בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

14 הנבחנים התלוננו על שורת תקלות במהלך הבחינה שהתקיימה ביום שישי לפני שבועיים במכללה האקדמית תל-אביב-יפו וגזלה מהם דקות קריטיות מזמן הבחינה. לטענת הנבחנים, שרשרת התקלות החלה עוד לפני הבחינה עצמה, כשהוראות הבחינה לא הוקראו בקול רם כנדרש. בנוסף, הזמן שהוקצה לפתרון הבחינה היה קצר ב-20 דקות מהנהלים שקבע המרכז הארצי. הנבחנים התלוננו עוד כי במהלך כל הבחינה היו רעש והמולה בכיתה, וכן ויכוחים שהלכו וגברו מפרק לפרק ולא אפשרו את התנאים המיטביים לפתרון הבחינה.

היום הודיעו במרכז הארצי לבחינות כי לאחר שהתלונות נמצאו מוצדקות, הוצעו לנבחנים שלוש אפשרויות, בהן האפשרות להיבחן במועד מיוחד. "כאשר ישנה תקלה לקבוצת נבחנים הם מוזמנים לבחינה חוזרת. בכל שנה ישנם מספר מקרים כאלה. כך פועל המרכז הארצי במקרה של תקלה אם נמצאת כזו", מסבירים במרכז הארצי לבחינות.

דפנה ממן, אחת הנבחנות שתתמודד שוב עם השאלות כבר ביום חמישי הקרוב, בירכה על ההחלטה: "אנחנו שמחים שניתנה לנו הזדמנות נוספת ומקווים שלא יקרה כזה דבר שוב".

הזעם לאחר הבחינה היה גדול. "באותו הרגע אתם מבינים שעתידכם האקדמי פשוט בורח לכם מבין האצבעות", כתבה אחת הנבחנות שפתחה קבוצה מיוחדת בפייסבוק במחאה על התנהלות המרכז הארצי לבחינות והערכה.

"אתם משתחררים מהצבא, שמים את מיטב כספכם על קורס הכנה לפסיכומטרי, עוצרים את החיים שלכם לתקופה של שלושה חודשים, משקיעים, לומדים, משננים, עושים אינסוף סימולציות, מגיעים ליום הבחינה המיוחל והסיוט הכי גדול שלכם מתממש", נכתב בקבוצה.