משרד החינוך נגד גורו הטבעונות: לא יתיר לגארי יורופסקי להרצות בבתי הספר

גורו הטבעונות השנוי במחלוקת, גארי יורופסקי, נחת שוב בישראל ואלפי כרטיסים להרצאות שלו כבר נמכרו, אבל יש מקומות שבהם לא יוכל להופיע אפילו בחינם – בבתי הספר. הוראה שהוציא משרד החינוך אוסרת על כניסתו של יורובסקי למוסדות החינוך וקיום הרצאות בהן. בתגובה אמר יורובסקי: "אני לא יודע למה אנשים מפחדים מהאמת"

בארבע השנים שהוא נמצא בתודעה הציבורית, גורו הטבעונות גארי יורופסקי צבר לעצמו תומכים רבים, אך גם מתנגדים שיוצאים נגד המסרים הבלתי מתפשרים שהוא מציג. כעת גורם בלתי צפוי מצטרף למתנגדים - משרד החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יורפסקי נחת היום (ג') בישראל בפעם השנייה, לאחר שבפעם הקודמת הרצה באוניברסיטאות השונות ואפילו במליאת הכנסת. לקראת ביקורו הנוכחי, גם תיכונים רבים ברחבי הארץ ביקשו להזמין את גורו הטבעונות להרצאות - אלא שמשרד החינוך אסר להכניס את תכניו אל תוך בתי הספר.

בהוראה חדשה שהעבירה מנכ"לית משרד החינוך למנהלי המחוזות נאמר: "נודע לנו כי יש ניסיון לשבץ את גארי יורופסקי בבתי ספר תיכוניים. בהרצאותיו מציג יורופסקי סרטים קשים של התעללות בבעלי חיים. אני מבקשת לא להתיר את כניסתו למוסדות החינוך ולמנוע את פעילותו".

עם הגעתו ארצה הגיב יורופסקי להוראת משרד החינוך ואמר כי "הדבר שערורייתי. אני לא יודע למה אנשים מפחדים מהאמת, מלבד זה שהם מפחדים להודות בטעות שהם עשו זמן רב. יש להם הזדמנות לכפר על כך".

מוגדר טרוריסט בארה"ב ובקנדה

יורופסקי, יהודי אמריקני בן 42, התפרסם בזכות סרטון יו-טיוב שנקרא "ההרצאה הטובה ביותר שתשמעו אי פעם". מדובר, למעשה, בהרצאה שמטרתה לזעזע את מאזיניה ולגרום להם להפוך לטבעונים, ואכן ואכן, שישים הדקות הללו השפיעו על חייהם של רבים ושינו את הרגלי התזונה שלהם.

מי שבעייני רבים נחשב לאביר זכויות החיות המפורסם בעולם, מוגדר כטרוריסט בארה"ב, בקנדה ובחלק ממדינות אירופה. יורופסקי עורר גם את זעמם של רבים בישראל כשהשווה בין שואת היהודים לתעשיית הבשר.

"שואת בעלי החיים התרחשה הרבה לפני שואת היהודים", אמר יורופסקי. "היא עדיין מתרחשת היום. כל מה שקרה לעם היהודים במחנות ההשמדה - קורה לבעלי חיים בכל שנייה. כשחוטפים תינוקות מאימותיהם, או כשתולים חיות מהרגליים וקורעים אותם לגזרים - זאת שואה", ציין גורו החיות.