אסר לכתוב "בס"ד": "הלוח מייצג אותי"

סטודנטים במכללת ספיר הביעו תרעומת בעקבות הוראת אחד המרצים שלא לכתוב את המילה על הלוח בזמן הבחינה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מסביר: "הלוח הוא חלק מהוראות הבחינה. צר לי אם מישהו נפגע; זו לא הייתה הכוונה"

ד"ר עדו נבו, המרצה שאסר על משגיחים במהלך בחינה במכללת ספיר לכתוב על הלוח את ראשי התיבות "בס"ד", מגיב הערב (חמישי) לסערה שעוררה הנחייתו. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מסביר כי לא התכוון לפגוע באיש והכחיש את הטענות נגדו בגין כפייה חילונית: "מישהו ניסה לעשות פרובוקציה – והצליח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 ד"ר נבו דוחה את הביקורת נגדו בעקבות הוראתו למשגיחי בחינות וטוען כי הדברים יצאו מפרופורציה. הוא הבהיר כי התנגדותו לא נגעה עצמו אלא למיקום שבו הוא נכתב. "אין לי בעיה אם מישהו יכתוב בס"ד על המחברת האישית שלו", הודה נבו, "אבל הלוח מייצג אותי - וזה לא חלק מהוראות הבחינה".

לביסוס טענתו סיפר המרצה כי באחרונה אף פנה אל מחלקת הבחינות במוסד האקדמי וביקש מאנשיה לוודא כי סביבת הבחינות חפה מכל הערה שאינה נוגעת לבחינה עצמי. "זה נעשה מספר שנים ואין עם זה שום בעיה".

"בבחינה אחרת ניסתה אחת הבוחנות לעשות פרובוקציה וכתבה בס"ד בפינה. נכנסתי לכיתה וביקשתי ממנה להסיר את זה מכוון שזה לא חלק מההוראות אותן כתבתי. ההוראות הן הוראות שאותן אני כותב, והן מגיעות גם ללוח הבחינה שמייצג גם אותי. מה שאני לא כותב לא צריך להיות כתוב שם".

בהמשך הודה המרצה כי הוא הופתע מאוד מהתהודה הרבה שלה זכה הנושא, שגרר תגובות נזעמות רבות ברשתות החברתיות. "אני לא מבין את הביקורת כי מעולם זה לא התעורר", אמר נבו. "אין לי רצון לעשות שום כפייה חילונית. לא אמרתי לאף אחד לא לכתוב בס"ד על המחברת שלו. יש סטודנטים שכותבים בס"ד במחברת וזה לא מפריע לאף אחד ולא פוגע בהם בשום צורה".

בנוסף, ביקש המרצה להבהיר כי בהנחייתו לא התכוון לפגוע ברגשותיו של איש מהסטודנטים. "זאת לא הייתה הכוונה. מעולם לא הייתה בעיה עם הדברים הללו, מעולם איש לא ניסה לעורר את הפרובוקציה. אני לא רואה בעיה של פגיעה ברגשות של מישהו, אבל אם מישהו נפגע אני אשמח להיפגש ולהסביר את העניין".