שוב: איום להשבית הטיולים השנתיים

האם שוב יושבתו הטיולים? רן ארז טוען כי בעוד משרד החינוך התחייב להציב קציני ביטחון בבתי הספר, לא רק שאלו טרם הוצבו, אלא אפילו לא נקבע תאריך לדיון בנושא - זאת אחרי ששתי תלמידות אבדו השבוע במהלך טיול בנגב

יקורקעו? תלמידים בטיול שנתי, ארכיון (חדשות 2)

סאגת הטיולים השנתיים נמשכת: יו"ר ארגון המורים רז ארז פרסם היום (חמישי) הודעה למורים ולפיה הסוגיות שהציג למשרד החינוך לא נפתרו. הוא הזהיר כי אם המצב יימשך, יחדש ארגון המורים את את העיצומים שבמסגרתם לא ייצאו טיולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השבוע אירע מקרה נוסף של כמעט אסון בטיול בבית הספר", כתב ארז. "תלמידים מירושלים יצאו לטיול במדבר ותעו בדרכם. במזל הטיול הסתיים בשלום, לאחר שנמצאו שתי התלמידות שאבד עמן הקשר. המערכת ממשיכה לסכן את תלמידי ישראל, ואיתם את המורים.

"משרד החינוך טרם קבע קציני בטיחות בבתי הספר, למרות התחייבותו. לא נקבע עדיין דיון בנושא, למרות התחייבות מנכ"לית משרד החינוך. ליווי הטיולים הנה עבודה נוספת שמוטלת על ציבור המורים, שאינה במסגרת הכשרתם המקצועית" .

"באם יימשך המצב הנוכחי ולא יופעל הסיכום על הכנסת קציני בטיחות לבתי הספר, ניאלץ לחדש את העיצומים ולהורות שלא לצאת לטיולים כמלווים", איים יו"ר הארגון.

הרקע למחלוקת בין ארגון המורים למשרד החינוך היא דרישתם של המורים לפטור מאחריות פלילית במקרה שאחד התלמידים ייפגע בטיול - דרישה שאין לה כל תקדים בחוק הישראלי.

יו"ר ארגון המורים רן ארז, ארכיון (חדשות 2)

לפני יומיים הלכו לאיבוד שתי תלמידות שהיו בטיול באזור המכתש הקטן, והן אותרו רק לאחר שעות ארוכות. מסוק של חיל האוויר שנשא אמצעים מיוחדים הצליח לאתר את שתי התלמידות על צוק באזור המכתש, זמן קצר לאחר שנוצר עמן קשר טלפוני והן דיווחו שמצבן טוב.

מדובר היה בקבוצה של מורה ו-21 תלמידים מבית ספר במרכז הארץ, שהתפצלו לארבע קבוצות. תחילה דווח לחדר המצב של משרד החינוך כי אבד הקשר עם שתיים מארבע הקבוצות. עשרה צוותים של יחידת החילוץ שהגיעו לאזור הצליחו לאתר 13 תלמידים, אך במשך שעות ארוכות לא איתרו את התלמידות. המקרה הזה כאמור, העלה מחדש את דרישתו של ארז לצד האיום להשבית שוב את הטיולים.