חתן חידון התנ"ך: אייל יצחק מטס

חידון התנ"ך העולמי, אחד האירועים המסורתיים של יום העצמאות, הסתיים בניצחונו של אייל יצחק מטס מרחובות, שזכה במקום הראשון בשלב הגמר. מטס בן ה-15 גבר היום בירושלים על 15 מתמודדים מישראל, קנדה, ארה"ב, מקסיקו, דרום אפריקה, פנמה ובלרוס

הזוכה, אייל יצחק מטס (ערוץ 1)

קול חתן וקול תנ"ך: אייל יצחק מטס מרחובות, הלומד בישיבת "דרכי נועם" בפתח תקווה, הוא חתן חידון התנ"ך העולמי לנוער לשנת התשע"ה - כך הוכרז היום (חמישי) בשלב הגמר של החידון שנערך בתיאטרון ירושלים לרגל יום העצמאות ה-67 למדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקום השני זכה ישראל אלגרבלי בן 17 מירושלים, שלומד בישיבת חורב. במקום השלישי זכה ארד קוצר מאשדוד, ובמקום הרביעי זכה ראיין רפאל ריפסמן מקנדה. ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את הזוכה: "אתה האייל שבחבורה, כל הכבוד".

נתניהו קרא למשתתפי החידון לעלות לארץ: "כל גל עלייה נתן תרומה אדירה להתפתחות הארץ, ולכן אני מבקש לקרוא גם לכם, הצעירים שנמצאים כאן, שבאו מהתפוצות, אני מבקש לומר לכם כך: גשו הביתה, ספרו על חוויות הביקור בארץ ועל חוויות החידון הזה, ואחר כך אני מבקש - חזרו אלינו, לארץ ישראל! עלו למדינת ישראל! אנחנו מחכים לכם בזרועות פתוחות".

מטס זכה השנה בחידוך התנ"ך הארצי לנוער, יחד עם דורון קדוש ממעלות- שהעפיל גם הוא לשלב הגמר של התחרות הבינלאומית. גם בתחרות זו, אגב, זכה ישראל אלגרבלי כסגן חתן החידון.

לשלב הגמר העפילו 16 מועמדות ומועמדים מצטיינים. ארבעה מהם מישראל, והשאר מרחבי העולם: קנדה, ארה"ב, מקסיקו, דרום אפריקה, פנמה ובלרוס. 16 המתמודדים הסופיים גברו בשלב הקדם הפומבי על 67 מתמודדים מ-33 מדינות שונות.

מארגני האירוע הדגישו כי חידון התנ"ך, שנערך השנה במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, נועד ללכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה.