המרצה הנחה: לא לכתוב "בס"ד" על הלוח בזמן הבחינה

מרצה במכללה האקדמית "ספיר" הנחה את צוות הבוחנים שלא לציין את הביטוי המוכר "בסיעתא דשמיא" על גבי הלוח לצד ההנחיות לבחינה. הסטודנטים שהבחינו בהוראה על גבי מעטפת הבחינה זועמים: "מדובר באבסורד". מכללת ספיר: "זו אינה מדיניות המכללה, האירוע ייבדק"

"לא לכתוב בס"ד", ההנחיה לבוחנים

סטודנטים ממכללת ספיר הופתעו לגלות כי המרצה דרש מצוות המשגיחים במבחן שלא לכתוב את המילה "בס"ד" על לוח הכיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המבחן, מספרים סטודנטים בשיחה עם חדשות 2 Online כי המרצה נכנס לכיתה, וכשהבחין כי על גבי הלוח נכתב הביטוי המדובר, שאל את הבוחנת בנוגע לזהות הכותב והצביע על המעטפה עליה נכתבה הדרישה "נא לא לרשום בס"ד על הלוח". כשביקש המרצה למחוק את הכיתוב, השיבה המשגיחה כי מי שכתב את זה - שיימחק. בשלב זה, טענו הנוכחים בכיתה כי המרצה נטל לידיו פיסת נייר ומחק את הביטוי בעצמו.   

עד מהרה תמונת המעטפה שעליה נכתבה דרישת המרצה הופצה ברשת ועוררה סערה בקמפוס. "זה פשוט מעורר תמיהה שמרצה במכללה מבקש דבר כזה", מחה אחד הסטודנטים במכללה. "מדובר באבסורד, במיוחד לאור המייצגים הקודמים שעלו בחסות המכללה, בהם הוצגו יצירות עם אמירות כמו 'איטבח אל יהוד'".

סטודנטית אחרת גם כן הביעה תרעומת: "הנחיה שלא לכתוב בס"ד על הלוח היא פגיעה גדולה יותר בציבור רחב יותר,  לעומת פגיעה אפשרית בציבור חילוני שאינו חש בנוח עם ציון מילה על גבי הלוח".

ממכללת ספיר נמסר בתגובה: "ההנחיה שניתנה אינה משקפת את מדיניות המכללה. מדובר ביוזמה פרטית של מרצה והנושא ייבדק בהמשך".