אחרי 13 שנה ביחד – ג'ואנה תגורש

אנטוניו, ישראלי בן 29, חי כבר 13 שנה עם ג'ואנה, בת 48 מהפיליפינים. לאורך השנים הוא ניסה להוכיח כי שניהם חיים במשותף, אך המדינה לא הסכימה להכיר בהם כזוג, ובעוד 30 ימים תגורש זוגתו מהארץ. "עוברות לי המון מחשבות בראש לשים קץ לחיינו", אמר אנטוניו לחדשות 2 Online

ייאלצו להיפרד? ג'ואנה ואנטוניו (אלבום פרטי)

הביורוקרטיה הישראלית מאיימת על סיפור האהבה של אנטוניו עזריה וג'ואנה ראצ'ו מתל אביב. הוא ישראלי בן 29, היא פיליפינית בת 48, ושניהם חיים יחד כבר 13 שנה. לדבריהם, משרד הפנים מתנגד לקשר הזה מאז ומתמיד ולא מוכן להכיר באהבתם. ב-19 בנובמבר פסק בית המשפט כי ג'ואנה תיאלץ לרדת מהארץ תוך 30 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא נעצרה המון פעמים, ובכל פעם שחררתי אותה בערבויות מאוד גבוהות", סיפר עזריה לחדשות 2 Online. "לא נשאר לי כסף. הייתי שחקן כדורגל בליגה לאומית, אבל נפצעתי בברך ואני לא עובד כבר המון זמן. נכנסתי לחובות בגלל כל הסיפורים האלו".

"הצגנו להם מסמך 'התרת נישואין' של ג'ואנה מהפיליפינים, אבל הפרקליטות ובית המשפט מתעקשים שהמסמך לא אותנטי", טען עזריה. "אפילו עורכת הדין שלי קיבלה פיק ברכיים, ולא נותרה לנו כרגע ברירה אחרת אלא להיפרד. ג'ואנה הייתה רוצה שנעבור כולנו לפיליפינים, אבל אין לנו כסף. אפילו שכירות לא שילמנו כבר שמונה חודשים. איימו עליי ברצח, הגיעו לפה עבריינים, זה נורא".

"אפילו לא נותנים לה להתגייר", המשיך עזריה בייאוש. "אני ממש על הקשקש אם לעשות צעד לא טוב. אני כבר מבולבל. עוברות לי המון מחשבות בראש. לשים קץ לחיים שלי, של האישה. אני כבול, ממש כבול".

"זה לא קשר בשביל ניירת - זו אהבה ממבט ראשון"

ג'ואנה ואנטוניו הכירו כשאנטוניו היה נער צעיר בן 16. "היא עבדה אצל אישה קשישה, סיעודית, ופעם אחת עברתי ככה ברחוב וראיתי אותה, ונוצר הקשר, נוצרה הכימיה. אהבה ממבט ראשון", הסביר עזריה. "מאז אנחנו ביחד. 13 שנה. זה לא יום-יומיים. זה לא קשר בשביל ניירת. גם אמא שלי והאחיות שלי אוהבות אותה מאוד. ככה זה, לאהבה אין גיל. אבל במשרד הפנים לא מאמינים לנו. מסתכלים עלינו כאילו אנחנו מוזרים. הם אומרים שאנחנו לא גרים ביחד. הם פשוט לא רוצים שהיא תהיה פה".

"מנהלת משרד הפנים בפתח תקווה אמרה לי 'על גופתי המתה, אני לא אתן לך להיות איתה ביחד'", נזכר עזריה. "מי היא שתחליט בשבילי? היא לא אמא שלי. אם היה לי עכשיו כסף כמו בעבר, הייתי לוקח את המשפחה שלי ועף מפה. המדינה הזאת לא יודעת מה זה צדק ומה זאת אהבה".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "בבדיקה שבוצעה על ידי רשות האוכלוסין וההגירה הוכח כי אין כנות קשר בין בני הזוג והמסמכים שהוגשו על ידם מזויפים. ביום 19/11/2013 קיבל בית המשפט את עמדת הרשות לפיה על גב' ג'ואנה ראצ'ו לעזוב את הארץ. בהחלטת בית המשפט נקבע כי העתירה תימחק לאור עמדתה ההגונה של הרשות בטיפול בבקשה".