מפעל שנת השירות בסכנת סגירה?

המימון של משרד החינוך למתנדבי שנת השירות קוצץ באלפי שקלים, ובעקבות כך מפעל ההתנדבות של צעירים לפני גיוס עומד בסכנת סגירה. 16 ארגונים שמפעילים את המתנדבים מוחים כנגד ההחלטה, וטוענים כי הפרויקט כבר נמצא בתת תקצוב. שר החינוך בתגובה: "אפעל להעברת הסכום הדרוש"

תנועות הנוער מוחות על ההחלטה. אילוסטרציה (חדשות 2)

האם המפעל המבורך של שנת שירות - שנת ההתנדבות בקהילה של צעירים לפני גיוס - בסכנת סגירה? השנה חל קיצוץ דרמטי בתקציב שמעביר משרד החינוך למתנדבי שנת שירות, שמעמיד בסכנה את הפרויקט כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנים האחרונות המתנדבים תוקצבו בסדר גודל של 15 אלף שקלים למתנדב לשנה, והסכום קוצץ לתשעת אלפים שקלים בשנה החל משנת הלימודים הנוכחית. גם 15 אלף שקלים הם סכום זעום עבור הצעירים שעושים עבודת קודש ומקבלים מאות שקלים בחודש בלבד עבור שירותם. השבוע קיבלו מתנדבים בשנת שירות את ההודעה לפיה המשך הפעילות שלהם בסכנה - דבר שעורר תרעומת גם בקרב המתנדבים וגם בקרב ההורים שלהם.

16 ארגונים שנפגעים מההחלטה הזו חברו יחד על מנת להילחם בהחלטה: כל תנועות הנוער בישראל וגם גופים כגון "אחריי" ו"התנועה למתנ"סים", הגופים שלמעשה מפעילים את המתנדבים, מתכוונים לפנות לשר החינוך הרב שי פירון ושר האוצר יאיר לפיד בדרישה לקבל את הכסף חזרה, וגם רוצים להפגין במהלך השבועות הקרובות כנגד הצעד. הארגונים טוענים כי הקיצוץ מעמיד את המפעל בסכנה, שכבר עכשיו נמצא בתת תקצוב.

בעקבות פניית חדשות 2, הגיב שר החינוך הרב שי פירון, ואמר כי "היו קשיים בהעברת הכספים". בדבריו, הבטיח השר כי הכסף יועבר ויימצאו לכך המשאבים הדרושים, זאת כי "מדובר בנושא ערכי".