בנים ובנות יחד בשירותים בתיכון? "התאים בתיקון משנה שעברה"

שירותי הבנות בשכבת י"א בתיכון בקריית גת נסגרו עוד בשנה שעברה בשל בעיית תחזוקה - שעדיין לא תוקנה. התלמידים מלינים על סיטואציות מביכות, לאחר שתא השירותים של הבנים הפך למעורב. משרד החינוך: ביה"ס אסר על שימוש משותף, הוקצו לבנות שירותי נכים

השירותים בתיכון

"אנחנו והבנות באותם שירותים וזה יוצר מצבים מביכים מאוד". בשל בעיות תחזוקה נסגרו - כבר בשנה שעברה - תאי השירותים של הבנות בשכבת י"א בתיכון רבין בקריית גת. בעקבות כך, הפכו תאי השירותים של הבנים לשירותים מעורבים - למרות שבית הספר לא התיר זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השכבה מונה יותר מ-100 תלמידים והמצב שנוצר גורם לטענת הנערים והנערות לסיטואציות לא נעימות. כך למשל, בתקופה האחרונה אחת התלמידות נכנסה לשירותים וחזתה בבן שכבתה מטיל את מימיו מולה.

התלמידים טוענים כי התאים הסגורים יוצרים לחץ על השירותים ובעקבות כך נגרמים עיכובים לשיעורים. "כל פעם שאני נכנס יש מלא בנות שם וזה לא נעים", סיפר לחדשות 2 Online תלמיד שכבת י"א בתיכון. "זה נמשך ונמשך - כמה זמן כבר לוקח לתקן שירותים? שנה שלמה? זה מוגזם".

לטענתו, לעתים רבות התלמידים צריכים למצוא תא שירותים אחר שפנוי. "אי אפשר להמשיך ככה כי בסוף תהיה תקרית רצינית לא נעימה", הוסיף אחד התלמידים.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה כי "תא שירותי בנות אחד בלבד סגור בשל בעיית תחזוקה, המטופלת על ידי העירייה. בית הספר התיר לבנות להשתמש בתא שירותים המיועד לנכים עד שיושלם התיקון, אולם בשום אופן לא התיר שימוש משותף לבנות ולבנים באותם התאים. יודגש כי בבית הספר תאי שירותים נוספים רבים המיועדים לבנות".  

הסיפור הגיע באמצעות הפייסבוק של חדשות 2

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv