רמת גן: בית ספר פונה בשל דליפת גז

בבית הספר "מכל"ל" ברמת גן דלף חומר בעל ריח חריף שגרם בחילות וכאבי ראש לתלמידים ששאפו אותו. 14 תלמידים נפגעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. עדיין לא ברור מה מקורו של החומר שדלף. תלמיד בבית הספר סיפר לחדשות 2 Online: "אחד הילדים ששאפו את הגז התקשה לדבר, זה היה מפחיד"

אמבולנסים בבית ספר, ארכיון (חדשות 2)

המורים והתלמידים בבית הספר "מכל"ל" ברמת גן פונו היום (ב') משטח המוסד החינוכי, לאחר שחשו בריח חריף של גז. 14 מהילדים, בני 14-12, פונו במצב קל לבית החולים תל השומר, לאחר שככל הנראה שאפו את החומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו בכיתות ופתאום מישהו נכנס ואמר שצריך להתפנות", סיפר לחדשות 2 Online בן, תלמיד כיתה ח' בבית הספר. "הרחנו משהו צורב, הרגשנו את זה בגרון. לכמה ילדים כאב הראש". איתי, גם הוא תלמיד בכיתה ח', הוסיף כי "היו ילדים שהתעלפו, ופינו אותם לבית החולים".

"מכבי אש נכנסו למבנה, אבל לא מצאו את הדליפה", סיפר שחר, תלמיד נוסף. "היו ילדים שנלחצו והתחילו לבכות. אחד הילדים ששאפו גז התקשה לדבר, זה היה מפחיד. ילדים התנשפו, שמו חולצות על הפה כדי לא לשאוף גז".

מיכאל, תלמיד שפונה לבית החולים, סיפר כי עדיין לא ידוע הגורם לדליפה, וציין כי שני תלמידים נשארו להשגחה בבית החולים ונזקקו לעירוי. ליאל, שפונה אף הוא לבית החולים, סיפר כי במהלך ההפסקה "התחלנו להריח ריח חריף והרבה ילדים התחילו להשתעל. הוציאו אותנו מבית הספר ושלחו את הילדים שנחנקו באמבולנס, וגם אותי. היה קשה לנשום ממש, ריח כבד. עכשיו, אחרי שנבדקתי ושוחררתי מבית החולים, אני מרגיש יותר טוב".

מקור הריח לא אותר 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה כי "צוות בית הספר זיהה ריח לא מזוהה במסדרון בית הספר. על פי שיקול דעת של הנהלת בית הספר וקב"ט בית הספר הוחלט לפנות את התלמידים לגן הציבורי הסמוך. למקום הגיעו כוחות משטרה, כיבוי אש, מד"א והיחידה לאיכות הסביבה. מקור הריח לא אותר והדברים נבדקים לעומקם ברגעים אלו".

עוד נמסר כי "הנהלת בית הספר בתיאום עם אגף החינוך ובידיעת ההורים החליטו לשחרר מוקדם את התלמידים על מנת לנהוג במשנה זהירות ולטפל בזיהוי מקור הריח וטיפול בנושא. מספר תלמידים פונו עקב חרדה לטיפול רפואי".