פרשת הזמרים בעיני בנות 15: "מי שלא שוכבת נחשבת לא שווה'"

נראה כי פרשת הזמרים והקטינות שמסעירה את מדינת ישראל מאז השבוע שעבר פחות הפתיעה את מי שנחשבות לקורבן בסיפור - נערות בנות 15. "אם בת 14 לא התנשקה - היא נחשבת ללא מקובלת", פסק אחד הנערים

דווקא אצל בנות 15 התקבלה פרשת הזמר המפורסם בפיהוק גדול. זה לא שהן לא מאמינות שנערות בנות גילן מקיימות יחסי מין עם מבוגרים, קל וחומר מפורסמים. הן פשוט לא מאמינות שזמר מפורסם ירצה דווקא אותן. "הוא יוצא עם דוגמניות, אז הוא צריך את 'מלכת הכיתה'?", תהתה אחת מהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בגיל 15 מקיימים יחסי מין והרבה. אפילו בגיל 14 ו-12", סיפקה אחרת פרט נוסף ומזעזע. "מי שלא שוכבת - כאילו היא לא שווה".

"אם בת 14 לא התנשקה - היא נחשבת ללא מקובלת", הטיח נער אחר שנשאל לגבי הסוגייה פיסת מציאות מטרידה במיוחד. נכון שלא כולן נכנעות ללחץ, אבל היום כמעט בכל חטיבות הביניים בארץ כבר יש הבחנה ברורה: מצד אחד, ה"זורמות", בלשון בני הנוער, או "הנותנות. מצד שני, אלה ששומרות את עצמן לאהבה אמיתית, אבל נתונות כל הזמן ללחץ חברתי.

אחת הנערות שהסכימה להתראיין לכתבה, השיבה באופן נחרץ על שאלה האם בני גילה מקיימים יחסי מין. "כן, והרבה", אמרה. לדבריה, ישנם מקרים שבהם אין מדובר בבני זוג קבועים - אלא במין מזדמן.

אם תשאלו את אותן נערות בנות 15, הן ממש לא מופתעות מכך שגברים מבוגרים מנסים את מזלם עם צעירות, או אפילו ילדות. פרשת הזמר המפורסם הפכה לשיחת היום בכל בית בישראל ועוררה גם ויכוח: מי אשם במתירנות המינית של אותן נערות? האם זו תרבות הסלבס, הגברים הנצלנים או בכלל ההורים?

מי אשם במתירנות? אילוסטרציה (חדשות 2)

מומחה לסכנות ברשת: "יש עשרות אתרים של נערות שצולמו ללא ידיעתן"

תופעת המתירנות אינה חדשה, אך היא מועצמת עשרות מונים בגלל הרשת. תמונות חושפניות של אותן נערות מוצאות את דרכן לרשת, ומכאן שהן חשופות ללחצים לא רק של הנערים לשכבה, אלא של גברים מכל הארץ ומכל הגילאים.

אין מדובר רק בתמונות, אלא גם בסרטוני מין קשים לצפייה של נערות שעוברים באפליקציית המסרים הפופולארית וואטסאפ - בלחיצת כפתור.

"הסרטונים מגיעים לתפוצה אדירה", ציין גלעד האן, מומחה לסכנות ברשת. "יש עשרות אתרים של נערות שצולמו ללא ידיעתם והעלו את התמונות לרשת. הן נשארות שם לנצח נצחים".

לדבריו של האן הצטרפה גם רונית ארגמן, מנחה לחינוך מיני חברתי, שאמרה: "התחושה היא ש'אני אקבל תשומת לב, יחס ואהיה מקובלת יותר מבחינה חברתית".

אז אולי כל התשובות נכונות וכולנו אשמים, אבל זו המציאות. נערות שרק לפני שנתיים-שלוש חגגו בת מצווה כבר מתמודדות עם עולם המבוגרים, ובניגוד לפעם - היום הן כבר עלולות לשלם על כך במשך כל החיים.