התינוקת שנדקרה עדיין לא מקבלת סיוע

קאקו, בתם התינוקת של מבקשי מקלט מאריתריאה, הייתה קורבן לפשע שנאה של ישראלי שטען כי הוא "שונא שחורים". אחרי התקרית האלימה היא נותרה עם לקויות שמונעות ממנה ללכת לגן, והוריה מרגישים חסרי אונים. "למרות הפגיעה הקשה, המדינה לא מוכנה לעזור בשיקומה", טוענים ההורים

רק לפני שנה הייתה התינוקת קאקו מאושפזת בבית החולים איכילוב בתל אביב במצב קריטי. היא נדקרה בראשה שלוש פעמים על ידי ישראלי שסיפר למשטרה שדקר אותה כי "הוא שונא שחורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז אירוע הדקירה התהפכו חייהם של הוריה, מבקשי מקלט מאריתריאה. "עד עכשיו המדינה לא עזרה בכלום", אמר האב. ראקב, המכונה קאקו, סובלת מלקויות קשות בעקבות הדקירה, המונעות ממנה ללכת לגן רגיל. להוריה אין כסף לשלוח אותה לגן לילדים עם צרכים מיוחדים, ובלית ברירה היא נשארת בבית עם אמה. "6 חודשים היא בבית, אני איתה כל הזמן", סיפרה אמה. "איך אני אעבוד? מי יטפל בבת שלי?".

באחרונה עברה קאקו אבחון שקבע: "התינוקת לא ישנה טוב, קמה הרבה פעמים במשך הלילה, תפקודה הקוגניטיבי באיחור משמעותי ביחס לבני גילה, תפיסתה החזותית נמוכה מאוד לגילה, היא גוררת רגל ומרבה לאבד שיווי משקל וליפול".

"אם היא הייתה יהודייה, היא הייתה מקבל סל שלם של שירותים"

במקרים של פציעות מהסוג הזה יש צורך בשיקום ארוך וממושך, אבל גם לזה התינוקת, קורבן לפשע שנאה, לא זוכה. "אם התינוקת הזאת הייתה נפגעת על רקע זה שהיא יהודייה ולא על רקע זה שהיא שחורה, היא הייתה מקבלת כאן סל שלם של שירותים", טענה איילה פנייבסקי, רכזת פעילות ציבורית בארגון סיוע לפליטים א.ס.ף.

"קרה הדבר הנורא והאיום הזה, ומאז ועד היום במשך שנה אנחנו לא מצליחים לשכנע את המדינה שתיקח תחת חסותה את קאקו והמשפחה שלה", מוסיפה פנייבסקי. האירוע הכניס את המשפחה לקושי כלכלי כבד. אתמול (שלישי) הם אף שלחו מכתב לנשיא ריבלין וביקשו את עזרתו, כך שאולי יוכלו לקבל טיפול רפואי הולם לבתם או אפילו מעמד מיוחד בישראל.

"אני רוצה עזרה, שיהיה לי שקט בראש", אמרה האם. "אין לנו כסף, החיים שלנו לפני כן היו טובים מאוד. אני עבדתי, הוא עבד, בשקט. עכשיו אנחנו רבים בגלל שאין כסף, החיים שלי עכשיו הפוכים".

לתרומות: ימאנה אחפרום יורדאנוס, בנק הפועלים, סניף העלייה 503, 196606

ליצירת קשר עם עמותת א.ס.ף: 0722513838