ועדת השרים לחקיקה אישרה מענק שנתי חדש לניצולי שואה

המענק יינתן ל-12,000 ניצולי שואה ללא תלות בזכאותם להשלמת הכנסה מביטוח לאומי. עלות המענק החדש מוערכת בכ-60 מיליון שקלים. לצד חוק זה, נקבע כי הניצולים הזכאים לכספים באמצעו כרטיס נטען יוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק

מענק לניצולים. ארכיון (חדשות 2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ב') הצעת חוק המגדילה את הסיוע לכ-12,000 ניצולי שואה ב-4,600 שקלים. מדובר על מענק שנתי, שאם יאושר בכנסת, צפוי לסייע לניצולי שואה רבים בניהול אורח חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד לחלק מהמענקים האחרים שמקבלים ניצולי שואה, הזכאות למענק זה אינה תלויה בהכנסות הניצולים ממקורות אחרים. הדבר יאפשר גם לאלו שאינם זכאים להשלמת הכנסה מביטוח לאומי לקבל את המענק השנתי. עלות המענק החדש מוערכת בכ-60 מיליון שקלים.

תיקון נוסף שאושר על ידי ועדת השרים לחקיקה קובע כי ניצולי השואה הזכאים לכרטיס נטען יוכלו לקבל את סכומי הכסף ישירות לחשבון הבנק שלהם. תיקון זה מגיע לאחר שניצולי שואה רבים התלוננו על כך שהכרטיס הנטען מגביל את השימוש בכסף, ומונע מהם להשתמש בו לפי צרכיהם.

"הצעת החוק היא צעד נוסף בדרך לשיפור מצבם של ניצולי השואה החיים בישראל", אמרה ח"כ יפעת קריב ממפגלת יש עתיד החברה בצוות שמקדם את ההצעה. "קיימת עוד עבודה לפנינו ואנחנו נעשה הכול על מנת להמשיך ולמצוא דרכים לשיפור מצבם של ניצולי השואה. זאת המחויבת המוסרית שלנו".