מודיעין הכי קרבית: "הכל מתחיל בבית"

כבר משנת 2010 העיר מודיעין-מכבים-רעות היא שיאנית הגיוס ומספר 1 בגיוס הקרבי. מה סוד ההצלחה? פגישות עם קצינים, קו פתוח לגיוס ובעיקר החינוך בבית. גם לעובדה שאנשי קבע ומילואים רבים משרתים בעיר יש השפעה גדולה. גם בגבעת שמואל מרוצים: זינוק ב-24 מקומות

תרגיל בגבעתי. ארכיון (דו"צ)

הכי קרבית והכי מגויסת: במודיעין-מכבים-רעות רושמים היום (ה') הצלחה נוספת עם פרסום נתוני הגיוס על הערים השונות. העיר דורגה במקום הראשון עם שיעור הלחימה הגבוה ביותר - 59%, ובמקום הראשון בגיוס בקרב גברים - 82.4%. בעיר לא התפלאו, שכן כבר מ-2010 הם קוטפים את התואר המכובד. בגזרה הנשית, מודיעין ירדה השנה למקום השלישי עם 82.9%, כשלראש הרשימה עלתה הוד השרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

86 אלף תושבים גרים בעיר, ולא מעט מהם הם אנשי צבא. בעיר יש גם את אחוז משרתי המילואים הגדול ביותר בארץ. סוד ההצלחה לטענתם הוא הכנה מוקדמת לגיוס, החינוך מהבית וההסברה בנושא בבית הספר.

"יש לנו נוער איכותי מאוד שאנחנו בהחלט מתגאים בו. אני מניח שכמו כל תהליך חינוכי זה מתחיל מהבית וממשיך גם בתהליך תחזוקה שוטפת בבית הספר ובסביבה הקרובה", אמר לחדשות 2 Online ד"ר דביר שלומי, מנהל תיכון עירוני א' במודיעין.

שוב ניצחון. העיר מודיעין (Yaakov Naumi/Flash90)

"יש להם אינסוף מוטיבציה"

כבר משכבה ז' התלמידים בעיר מתחילים לשמוע על הגיוס בצה"ל - עם תכניות מיוחדות, מסגרות הסברה, מפגש עם קצינים בכירים, קו פתוח לשאלות, שיתופי פעולה עם לשכות הגיוס ועוד. "הטיפ הכי גדול זה לכוון תלמידים לעשייה משמעותית שיכולה להיות במישור הלאומי והצבאי", הוסיף המנהל. "בסופו של דבר זה נותן את אותותיו במישורים השונים ואני רואה את ההצלחה". בימים אלה מתגייסים לצה"ל שני בניו של ד"ר שלומי - איך לא ליחידות קרביות מיוחדות.

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס כבר התרגל להצלחה אך עדיין מרגיש גאווה גדולה. "יש לנו את בני הנוער מהטובים בארץ ויש להם אינסוף מוטיבציה לשירות בצבא ובכלל לתפקידי פיקוד משמעותיים", אמר ביבס לחדשות 2 Online. "במערכת החינוך אנו נותנים נדבך משמעותי לנושא השירות בצבא ויחד עם החינוך בבית זה מהווה קרקע מצוינת עבור בני הנוער".

הוא ציין כי המספר הרב יחסית של אנשי הקבע שגרים בעיר ואנשי המילואים הרבים גם הם מהווים השפעה ישירה על המוטיבציה לגיוס ובכלל לשירות קרבי: "הם באים מבית בו השירות הצבאי הוא חלק אינטגרלי מהחינוך".

הכי קרבית. מודיעין (דובר צה"ל)

דירוג הגיוס בקרב גברים (דובר צה"ל)

גבעת שמואל הפתיעה: זינוק ב-24 מקומות

בגבעת שמואל מרוצים היום מאוד עם הפרסום, שכן העיר עלתה ב-24 מקומות מהדירוג בשנה שעברה. העיר דורגה במדד שהתפרסם היום במקום הרביעי בקטגוריית הגברים עם 78.4%.

רובם המכריע של בני הנוער בגבעת שמואל הולכים לתנועות הנוער ובעירייה חושבים כי יש לכך השפעה גדולה. רק לפני שנה הם דורגו במקום השני בארץ באחוז המשרתים במילואים. ראש העיר בעצמו יוסי ברודני, שהיה רב-רסן בצנחנים, מרוצה מאוד.

"אני לא יודע להצביע בדיוק על הסיבה אבל לאורך השנים יש עליה גדולה", אמר לחדשות 2 Online ברודני, שקיווה שגם בשנה הבאה העיר תדורג במקום גבוה. "בני הנוער יונקים את זה בבית, אנו משקיעים הרבה מאוד בחינוך ותנועות הנוער בעיר תורמות מאוד לעניין".