למרות הפקטור: ציוני הבגרות במתמטיקה ירדו

התלמידים התלוננו, משרד החינוך הודה כי טעה, אבל מסתבר שגם הפקטור לא עזר. למרות הבונוס שהוענק לתלמידי 5 יח"ל במתמטיקה - ציוני הבגרות השנה היו נמוכים יותר ביחס לשנה הקודמת

תלמידים נבחנים. ארכיון (חדשות 2)

חמישה חודשים לאחר סערת הבגרות במתמטיקה והטענות על בחינה קשה במיוחד, מפרסמים במשרד החינוך נתונים מהם עולה כי ממוצע ציוני הבגרות של תלמידי 5 יח"ל היה נמוך יותר ביחס לשנה הקודמת - למרות הפקטור שהוענק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הציון הארצי הממוצע של מועד הקיץ תשע"ג בשאלון 35806 עמד על 79.79, בעוד הציון הממוצע אשתקד היה 82.03. בשאלון 35807 היה הממוצע השנה 78.4 - כנקודה פחות לעומת תשע"ב.

משרד החינוך הודה: הבחינה הייתה קשה

ביוני האחרון, בעקבות התלונות הרבות של התלמידים, הודו במשרד החינוך כי הבחינה הייתה קשה מהרגיל. ממצאי הבדיקה שערכו במשרד העלו כי הבגרות אופיינה בעומס רב של שאלות, שלא הותאמו להיקף הזמן, שניתן לתלמידים לצורך מתן הפתרונות.

בעקבות מסקנות צוות הבדיקה הוחלט כי בשאלון 806 תבחרנה 4 התשובות הטובות ביותר מתוך 6 השאלות, וכן יתווסף מקדם של 9 נקודות לכל ציון בחינה. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על 6 מתוך 9 שאלות.

בשאלון 807 נבחרו שתי התשובות הטובות ביותר מתוך השלוש, וכן הוחלט על תוספת 4 נקודות לכל תלמיד. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על 3 מתוך 5 שאלות.

מלבד התיקונים בבדיקת המבחן הודיע משרד החינוך כי יבחן מחדש את תכנית הלימודים במתמטיקה, וישנה אותה על פי השעות הניתנות ללימוד המקצוע.