השרים אישרו: חופשה לאבות אחרי לידה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק המאפשרת גם לגברים לזכות בחופשה לאחר הלידה. לפי ההצעה, שתובא השבוע להצבעה בכנסת, יוכלו אבות לקבל שמונה ימי חופשה לאחר הולדת בנם או בתם. "בתור אמא אני יודעת שהימים הראשונים הם קריטיים וזה שהאב מיד חוזר לעבודה - זה קשה", סיפרה ח"כ זנדברג, יוזמת הצעת החוק

הצעה: גם לאבות מגיעה חופשה. אילוסטרציה (רויטרס)

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק שתעניק שמונה ימי חופשה לאבות אחרי לידה. "בתור אמא אני יכולה לספר שהימים הראשונים של הלידה הם הקריטיים ביותר, וזה שהאבא חוזר לעבודה בלי יום חופש אחד - זה קשה", סיפרה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) שיזמה את הצעת החוק בשיחה עם חדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בהצעה שהחלה את גלגולה עוד בכנסת הקודמת, כאשר ח"כ אורי אריאל ניסח יחד עם משרד האוצר חוק שיאפשר שמונה ימי חופשה בתשלום לאב אחרי הולדת בנו או בתו.

"זה דבר די בסיסי במיוחד כששיעור הילודה בישראל גבוה, וישראל מהמתקדמות בעולם בחקיקה הנוגעת להריון ולידה - אבל בכל הנוגע להורות שיוויונית הזנחנו את הנושא ונשארנו מאחור", טענה זנדברג.

לדבריה, ההחלטה להציע רק שמונה ימי חופשה לאב נובעת מהשאיפה ליצור הצעה שתוכל גם לעבור את משוכת האוצר. "כמובן שכדאי היה שיהיו יותר ימים, אבל היום המצב הוא אפס", הוסיפה חברת הכנסת.

אחרי האישור בוועדת השרים צפויה ההצעה להגיע להצבעה בקריאת טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב.