המכרז החדש נתקע, המסעות לפולין לא יוזלו

למרות שבמשרד החינוך קיוו שמחירי המסעות לפולין יופחתו באלפי שקלים, בעקבות פנייתם של שחקנים חדשים בשוק לבית המשפט בדרישה לשנות את תנאי המכרז המחירים יישארו כפי שהיו. כעת יאלצו התלמידים להמתין לשנה הבאה, בתקווה שמכרזים החדשים ייצאו אל הפועל

המחירים יישארו גבוהים. תלמידים באושוויץ (רויטרס)

בחודש נובמבר האחרון פרסם משרד החינוך מכרזים חדשים להפעלת המסעות לפולין במטרה להוזיל משמעותית את העלויות עבור התלמידים המשתתפים. בשבועות האחרונים התקבלו פניות מתלמידים ששוב מגלים שהמסעות נותרו יקרים - בין 5,000 ל-6,000 שקלים עבור תלמיד, ואפילו יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שורה של תחקירים הראו שאפשר להוזיל את המחירים ב-2,000 עד 3,000 שקלים, ומשרד החינוך אף הוציא מכרז שנועד להכניס לשוק שחקנים נוספים במטרה להוריד את העלויות. היום התברר שהמכרז תקוע, אחרי שכמה שחקנים חדשים, שרוצים להיכנס לשוק, ביקשו לשנות את תנאי המכרז ופנו לבית המשפט.

בעקבות המחלוקות על תנאי המכרז החליטו במשרד החינוך להאריך את ההתקשרות עם הספקים הקודמים. המשמעות: המסעות לפולין ימשיכו להיות יקרים, לפחות בשנה הקרובה.

מדי שנה יוצאים לפולין כ-30 אלף תלמידים מבתי ספר ומסגרות חינוכיות שונות ברחבי הארץ. במערכת החינוך קיוו כי הוזלת המסעות תביא לעלייה במספרם של התלמידים המשתתפים.