ישראל וארה"ב מציגות: "אוניברסיטת שלום"

נשיא המדינה שמעון פרס ומושל טקסס ריק פרי הודיעו היום על מיזם חדש ראשון מסוגו: אוניברסיטה חדשה, שתשמש כשלוחה של אוניברסיטת טקסס, תוקם בנצרת בעלות של כ-70 מיליון דולר. המוסד ייקרא "אוניברסיטת השלום" ויהיה המוסד האקדמי האמריקני הראשון שמוקם בארץ

פרס, פרי ופירון בטקס, הבוקר (יוני רייף)

אוניברסיטה של שלום: נשיא המדינה שמעון פרס ומושל מדינת טקסס בארה"ב, ריק פרי, הכריזו היום על הקמתה של אוניברסיטה חדשה בישראל. אלא שהמוסד האקדמי שצפוי להיבנות בשנים הקרובות איננו רגיל כלל וכלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיר נצרת צפויה לקום בשנים הקרובות "אוניברסיטת שלום' - בשיתוף ישראלי-אמריקני ובהשקעה של כ-70 מיליון דולר. פרס ופרי קיימו הבוקר טקס חתימה חגיגי בו הודיעו על הקמת האוניברסיטה, שמאחורי הקמתה עומדים גם שר החינוך הרב שי פירון, נשיא אוניברסיטת A & M בטקסס ג'ון שארפ ופרופ' מנואל טרכטנברג.

האוניברסיטה החדשה, שכבר קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה, תוקם בנצרת ותהיה שלוחה של האוניברסיטה בטקסס - השישית בגודלה בארה"ב. נשיא אוניברסיטת טקסס יזם והוביל את הרעיון עם שר החינוך, שי פירון, מתוך אמונה 'שקמפוס שלום' באזור בו האוכלוסייה מעורבת, תתרום לפיתוח האיזור ותקדם מסרים של שיתוף פעולה ושלום. זו תהיה האוניברסיטה האמריקאית הראשונה שתוקם בישראל.

האוניברסיטה תעניק אלפי תארים מתקדמים

'קמפוס השלום', שעתיד להיפתח באוקטובר 2015, יעניק אלפי תארים מתקדמים והשכלה גבוהה ליהודים, ערבים, מוסלמים ונוצרים מישראל ומרחבי העולם ויהווה מנוע אפקטיבי לצמצום פערים ולהענקת השכלה גבוהה בסטנדרטים בינלאומיים, תוך שמירה על דו-קיום.

"אנחנו רואים בקמפוס בנצרת אמצעי לשמירה על שלום והבנה בין תרבויות ורוצים שסטודנטים ומרצים ממגוון דתות ולאומים בכיתות הלימוד שלנו, תוך מתן הזדמנות לכל סטודנט ללמוד ולהכיר את העולם והאפשרויות הטמונות בו", אמר בטקס מושל טקסס.

"אנו מחויבים להפוך את האוניברסיטה הזו לאחת האוניברסיטאות הבינלאומיות הטובות בעולם והפתוחה לכל", אמר נשיא האוניברסיטה בטקסס, ג'ון שארפ.