הכירו: הרשת החברתית הבטוחה לילדים

הורים ומורים רבים ברחבי הארץ הביעו בשנים האחרונות את חששם מפני התכנים הלא מוגנים שאליהם נחשפים הילדים ברשתות החברתיות. אתר ישראלי חדש, שאומץ על ידי משרד החינוך, מעניק להורים ולילדים אלטרנטיבה בטוחה לגלישה ברשת

במשרד החינוך נמשכת הדאגה בעקבות שהייתם הממושכת של ילדי ישראל ברשת החברתית הגדולה בעולם פייסבוק. בימים אלה מושק אתר סטארטאפ ישראלי חדש בשם "ניפגש", שאומץ על ידי המשרד ונועד לשמש מסגרת חלופית ובטוחה לילדים המעוניינים ליצור קשרים עם חבריהם ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשת החברתית המיוחדת מיועדת לתלמידי כיתות א' עד ו' והיא מופעלת בהדרגה ברחבי הארץ. באזור חיפה יש לאתר 20 אלף חברים - 17 אלף מהם הורים ומורים. "ההורים לא נתנו להצטרף לפייסבוק שם הגיל המומלץ הוא 13", סיפרה נגה, בת 10, שמתחזקת באתר פרופיל מושקע. "ברשת 'ניפגש' אני יכולה להכיר חברים חדשים גם ממקום רחוק, אבל עכשיו לא דחוף לי פייסבוק. הסכנה שם מאוד גדולה כשמדברים עם אנשים שלא מכירים".

"קרו שם גם כמה מקרי מוות", סיפרה נגה, "אני אישית קצת מפחדת מהם עדיין". גם אמה של נגה, איילה, מרוצה מהפתרון החינוכי החדש. "האתר מוגן", ציינה, "הוא בפיקוח כל הזמן ואני יודעת שמהמקום הזה אי אפשר להעלות דברים שיכולים לפגוע בילדים".

האתר החדש דומה מאוד לפייסבוק. גם בו עושים לייקים וניתן לשחק. יזם האתר הוא איתי עשת, איש הייטק שחיפש פתרון לבתו שרצתה חשבון פייסבוק. "הבעיה היא סיטואציה שהורים וילדים חברים בפייסבוק היא בעייתית", טוען עשת, "באתר הילדים עושים זאת במקום בטוח תחת עינם הפקוחה של המבוגרים".