תכנית פירון: לימוד השואה כבר בכיתה א'

מהו הגיל שבו כדאי להתחיל ללמד בבתי הספר על השואה? תכנית חדשה של שר החינוך פירון עומדת להחיל את הלימודים הללו בתכנית שתימשך 12 שנים - משנת הלימודים הראשונה בכיתה א' ועד האחרונה בכיתה י"ב. "הלימודים בכיתות הנמוכות יהיו על שנאת זרים וקבלת האחר ולא על סיפורי הזוועות", הסבירו במשרד החינוך

האם יש גיל שהוא מוקדם מדי להתחיל ללמד בבתי הספר על השואה? שר החינוך שי פירון מתכנן מהפכה, שהתגבשה בעודו מדריך מסעות בפולין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שם, על אדמת אירופה שם שהה בימים האחרונים, הוא חשף בפני הנוכחים את התוכנית החדשה שלו ללימודי שואה בישראל - תוכנית מפתיעה למדי, שכוללת את לימודי הנושא דווקא על פני כל 12 שנות הלימוד. מכיתה א' ועד כיתה י"ב.

התוכנית גובשה עם מוזיאון "יד ושם", והיא אמורה להיות מוצגת בעוד מספר חודשים. היום התלמיד הממוצע נחשף ללימודי שואה רק בכיתה י"א, כשהוא מתחיל ללמוד על הנושא הזה לבגרות. עד אז יש רק טקסים פעם בשנה. מדברים קצת על הנושא וממשיכים הלאה.

עתה, המטרה היא שבתי הספר ילמדו על הנושא בצורה מעמיקה יותר. משרד החינוך אישר את הפרטים, ואמר כי התוכנית תהיה מדורגת - לא יראו תמונות זוועה בכיתה א', אלא דברים יותר מתאימים לגיל שלהם. ככל שהשנים יעלו, הילדים יחשפו ליותר תכנים קשים לצפייה.