הורים זועמים על השבתת הגנים: "חוצפה, החלטה מקוממת ומיותרת"

הודעת הסתדרות המורים כי תשבית מחר את גני הילדים בכל הארץ, בעקבות הצתת הגן בדרום, גררה ביקורת חריפה של הורים רבים. "אחרי חופש גדול של חודשיים וחודש של חגים צמודים שוב פגועים לנו ביום העבודה", אמר אב לשתי בנות מהשרון. אמא מאזור ירושלים: "לא יכול להיות שאירוע נקודתי ישפיע על כל מערכת החינוך"

החלטת הסתדרות המורים להשבית מחר (ה') למשך שעה את גני הילדים בכל הארץ, בעקבות הצתת גן הילדים במושב בדרום, עוררה זעם רב בקרב הורים רבים, שמתלוננים כי יאלצו לאחר לעבודה. רק השבוע חזרו תלמידי הגנים ובתי הספר מחופשת החגים, וההורים, שסוף סוף חזרו לשגרה העבודה, מותחים ביקורת חריפה על הסתדרות המורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי חופש גדול של חודשיים, חודש של חגים צמוד - עוד החלטה מיותרת שפוגעת ביום עבודתנו זו חוצפה", אמר לחדשות 2 Online אב לילדה בגן עירוני מהשרון. "האלימות נגד הגננת מהדרום מקוממת, אבל קבלת החלטה שמרגיזה עוד יותר הורים בכל הארץ היא טעות. יש רשויות חוק שמתפקידן לטפל במקרים כאלה ולדאוג לביטחונן של הגננות".

הגן השרוף (חדשות 2)

גיא, אב לשתי בנות מאשדוד, תקף גם הוא את ההחלטה להשבית את כל הגנים בגלל מעשה האלימות במושב חלץ. "למה הורים מכל הארץ צריכים לשלם את המחיר של שריפת הגן בידי זוג הורים אחד שעשה מעשה נפשע", אמר. "אני בטוח שכולם מזועזעים, אבל עם כל הכבוד פגיעה בשגרה של כל המדינה לא תעזור - רק ענישה קשה במיוחד של אותם הורים".

ענבל, אמא לילדה בת 4 וחצי מאזור ירושלים, שוחחה עם חדשות 2 Online ואמרה כי "מדובר בשערורייה שאין כדוגמתה. לא יכול להיות שאירוע פלילי נקודתי, ישפיע על כל מערכת החינוך ועל הורים‬ בכל הארץ".

לינור שטיינברג-כהן הגיבה בזעם בדף הפייסבוק של חדשות 2 וכתבה: "מה זה השטויות האלה? למה כל הגנים צריכים להתחיל ב9 בגלל איזה גן שהוצת, שלא היו שם בכלל ילדים? עם כל הכבוד, שמשרד החינוך יפיק לקחים ולא יחולל שביתות על גב ההורים, גם ככה אנחנו זועמים על כל ימי החופש שהם סתם דוחפים לנו".

סימון שושן כתב: "יופי שביתה, מזמן לא היינו בחופש - וזה ממש יעזור גם". שי ביטון שאל "מדוע לפגוע בכולם בגלל מקרה ספציפי? אז אם עכשיו מישהו יפרוץ למכולת תגידו שהחל ממחר כל סניפי האוכל יהיו סגורים? את מי זה מעניין? מה זה, דיקטטורה?".