הצתת גן הילדים: הלימודים בגנים בכל הארץ יושבתו מחר לשעה

בתום ישיבת חירום, החליטה הסתדרות המורים כי הלימודים בגני הילדים בכל הארץ יתחילו מחר בשעה 9:00. זאת, בעקבות הצתת גן הילדים במושב חלץ בדרום והצתת מכוניתה של הגננת ע"י הורים זועמים. "לא נסבול אלימות", אמר מזכ"ל הסתדרות המורים

בגלל הצתת הגן, הלימודים במועצת חוף אשקלו (חדשות 2)

יממה אחרי שהורים לילד בגן במושב חלץ בדרום הציתו, על פי החשד, את הגן ואת ומכוניתה של הגננת, הודיעה היום (ד') הסתדרות המורים כי תשבית מחר בבוקר את הלימודים בכל גני הילדים ברחבי הארץ למשך כשעה, "לאור מעשה האלימות החמור". בהסתדרות המורים אמרו כי הלימודים בגנים יתחילו בשעה 9:00 בבוקר וקראו להורים שלא לשלוח את ילדיהם לפני כן. הלימודים בגני החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה הוחלט להשבית את הלימודים רק במועצה האזורית חוף אשקלון, אך כעבור כמה שעות - בתום ישיבת חירום - הוחלט להרחיב את ההשבתה לכל הארץ. "בשל מעשה האלימות החמור של שריפת גן ילדים ומכוניתה של גננת, שביצעה את עבודתה על פי כל דין, החליטה הסתדרות המורים כאות אזהרה והתרעה שהלימודים בכל גני הילדים יתחילו מחר בשעה 9:00", אמרו בהסתדרות.

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן אמר: "הסתדרות המורים לא תסבול התנהגות אלימה שאין לה מקום בחברה מתוקנת ולא תרשה לפגוע בעובדי הוראה העושים עבודת קודש במסירות אין קץ למען חינוך ילדי ישראל".

מכוניתה של הגננת עולה באש בעקבות ההצתה (חדשות 2)

הגננת מתקשה לעכל: "מאוד קשה לי עכשיו"

הגננת, שרכבה הוצת, התקשתה אתמול לעכל את התקרית. בשיחה בלעדית עם חדשות 2 Online אמרה: "אני נסערת. אני נחה בבית. יש לי משפחה ואנחנו מתאספים יחדיו. זה מאוד קשה לי עכשיו".

בתשובה לשאלה מי לדעתה אחראי למעשה, השיבה הגננת כי "עדיין הכל מוקדם. בהמשך אפשר לשאול אותי, יכול להיות שיהיו לי תשובות. אני לא יודעת כלום. אני לא יודעת מה אני אעשה עוד דקה. אני תלויה במשטרה".

למרות תחושת האימה, הגננת מנסה לשמור על קור רוח ומעידה כי "מהמשפחה שלי, ממשרד החינוך, מכולם - אני מקבלת תמיכה".