ההורים ישברו את הראש ביום הבחירות לרשויות המקומיות

פחות מחודש לפני הבחירות לרשויות המקומיות מתברר שבבתי ספר רבים לא יתקיימו לימודים. הסיבה: הקלפיות המוצבות בבתי הספר. במשרד החינוך קראו לקיים פעילות מחוץ לבתי הספר, אך מוסדות חינוך רבים מתקשים בכך. הורים זועמים שלחו מכתב לשרי החינוך והתמ"ת: "שוב נאלץ להפסיד יום עבודה או להיגרר להוצאות של אלפי שקלים"

לפני כחודשיים הנחה משרד החינוך את מנהלי בתי הספר ברחבי הארץ לתכנן פעילות חוץ בית ספרית ביום הבחירות לרשויות המקומיות וזאת עקב הצבת קלפיות רבות במוסדות החינוך. על פי ההנחיה, במקרים מיוחדים וחריגים בלבד שבהם לא נמצאו פתרונות - ניתן גם לבטל לימודים. כעת מתברר שאותם מקרים מיוחדים הפכו שכיחים למדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא מעט רשויות מתקשות לקיים פעילות חוץ בית ספרית, כפי שהנחה משרד החינוך - בין אם מטעמים לוגיסטיים ובין אם מסיבות כלכליות. לאחרונה קיבלו אלפי הורים הודעות על ביטול הלימודים ביום הבחירות.

בערים באר שבע, דימונה ורחובות - שם התקבלו תלונות רבות מהורים - לא יתקיימו לימודים בבתי הספר שבהם יוצבו קלפיות, ומדובר במספר רב של בתי ספר. בעיר מודיעין בוטלו הלימודים בתיכונים, ובערים אחרות כמו רמת השרון, פתח תקווה והרצליה, עוד לא הוחלט כיצד לנהוג ביום הבחירות.

מנגד, בערים ירושלים, תל אביב, חיפה, ראשון לציון, גבעתיים, קריית אונו וקריית שמונה - הלימודים יתקיימו כרגיל. ארגון "הורים עובדים לשינוי" פנה הערב לשר החינוך פירון ולשר התמ"ת בנט בדרישה להפוך על פיה את ההנחיה הקובעת שניתן לבטל לימודים במידת הצורך.

"אלפים רבים של הורים עובדים ייאלצו שוב לשהות בבית עם ילדיהם ולהפסיד יום עבודה, כאילו לא היו זה לא מכבר ימי חופשה וגשרים, או להיגרר להוצאות של אלפי שקלים על מנת לדאוג שמישהו ישמור על ילדיהם", כתבו ההורים. "המשק נפגע חדשות לבקרים מכך שעובדים רבים מפסידים ימי עבודה רבים רק בשל היותם הורים".