הכביש לא נסלל – ביה"ס בצפת הושבת

ועד ההורים בבית הספר היסודי "נועם" בצפת החליט להשבית את הלימודים, עקב היעדר כביש גישה מסודר. ראש העיר, שמשוכנע כי האירוע קשור לבחירות הקרובות, התייצב בפתח בית הספר בניסיון לשכנע את ההורים להכניס את ילדיהם. בתגובה הציגו ההורים סרטון ובו נראית משאית חולפת בסמיכות מסוכנת לילדים בדרך לבית הספר

מחזה מוזר ציפה הבוקר (ג') להורים שהביאו את ילדיהם לבית הספר "נועם" בצפת: ראש העיר אילן שוחט עמד בכניסה למוסד הלימודי וניסה לשכנע את ההורים שיכניסו את ילדיהם פנימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שהחגים כבר הסתיימו, הלימודים בבית הספר היסודי עדיין לא התחדשו. ועד ההורים החליט לפתוח בשביתה במחאה על כך שלמקום אין שביל גישה מסודר עם מדרכה וגדר. בעירייה טוענים שהעיתוי, זמן קצר לפני הבחירות המקומיות, אינו מקרי.

המאבק של ההורים לשביל גישה נמשך כבר שנתיים. על מנת להמחיש את האיום, הם הציגו סרטון ובו נראית משאית גדולה חולפת בסמיכות מסוכנת לחבורת ילדים שמתהלכת בדרך. ההורים גם מחזיקים חוות דעת של משרד החינוך שקבעה בעבר כי ישנה סכנת דריסה במקום.

"מצער שמשתמשים בילדים"

ראש עיריית צפת אילן שוחט (חדשות 2)
"השביתה תימשך עד היום שיתחילו לעבוד פה כלים מסודרים, תצא הזמנת עבודה מסודרת ונראה שבאמת יש דברים בגו", אומר מני מזוז, יושב ראש ועד ההורים. "הרי דברים כבר נאמרו והובטחו, אבל עד כה שום דבר לא קוים".

ראש עיריית צפת דוחה בתוקף את טענות ההורים. "זה מצער מאוד שמשתמשים בילדים", הוא אומר. "לוקחים כוח של ועד הורים והופכים את ההורים לבני ערובה. אני אעמוד פה כל בוקר, לשכנע כל הורה והורה שהילד שלו יכול להגיע בבטחה והלימודים צריכים להימשך".

בינתיים המאבק של ההורים כבר הביא לחידוש העבודות במקום והבוקר גם הוצב פקח של העירייה שהכווין את הילדים שכן הגיעו לבית הספר - אבל השביתה ומחאת ההורים תימשך גם מחר, ולפחות עד לבחירות המקומיות.