שוטר לאם חד-הורית שהתבצרה בדירה: "תתאבדי, אבל בחוץ"

אישה, שהתבצרה בדירה בדרום תל אביב, נדרשה על ידי שוטר שהגיע למקום לעזוב אותה, לאחר שפלשה אליו. כדי לשכנע אותה לצאת הוא אמר לה: "את לא מעניינת אף אחד" ו"תתאבדי, אבל בחוץ". כך זה נראה

"את לא מעניינת אף אחד", "תתאבדי, אבל בחוץ" - זה מה ששמעה אם חד-הורית לשני ילדים משוטר שהגיע לפנותה, לאחר שהתבצרה בדירת ריקה, שאליה פלשה בדרום תל אביב. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, ניתן לראות ולשמוע את השוטר ממחוז תל אביב במהלך דין ודברים עם האישה. האירוע התרחש לפני כשבועיים בערב יום הכיפורים, ובמהלכו איימה האם להתאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות שוטר שמדבר מעבר לדלת, כשהאישה בתוך הדירה במצב נפשי קשה. היא שהתה בדירה, השייכת לחברת חלמיש (חברה ממשלתית עירונית לדיור), במשך חודש. בצוות דיור ציבורי, שפועל לשמירת זכויות חסרי הדיור, טוענים כי התנהלות השוטרים במהלך הפינוי "מזעזעת". האם שהתבצרה אף אמרה לשוטרים כי "החיים שלי בידיים שלכם", אך אלה לא התרגשו, המשיכו בשלהם ואמרו: "בסדר, תתאבדי אבל לא לידנו, אחר כך תתאבדי - לא עכשיו".

"המשטרה הגיעה למקום בבוקר בכוחות גדולים יחד עם שני עובדי חברת חלמיש", סיפרה ליטל בר, פעילת צוות דיור ציבורי. "האישה המתבצרת הייתה במצב נפשי לא טוב, היא סיפרה שמוקדם יותר באותו שבוע אחד השוטרים איים עליה שייקחו לה את הילדים".

"התנהלות מזעזעת העשויה להביא לסיכון חיי אדם"

"ההתנהלות של השוטר בסרטון מגלה מציאות מזעזעת העשויה להביא לסיכון חיי אדם, שבה שוטר מגיע לפנות משפחה בלי נוכחות של אף גורם שיבטיח את השמירה על שלומם ורווחתם של מי שהתחנה הבאה שלהם היא פעמים רבות הרחוב", הבהירה מיכל ורשבסקי, פעילת צוות דיור ציבורי. היא ציינה כי לא מדובר במקרה ייחודי, אלא במקרה המדגים את סדר העדיפויות ההפוך של מדינת ישראל, המניחה נכסים לפני אנשים ומתייחסת למשפחות הנאבקות על קורת גג כפושעות.

"רק בניית מאגר מספק של דירות ציבוריות מנוהלות היטב המותאם לצרכי האוכלוסייה יבטיח שמראות כמו אלו שנראו בסרטון לא ישנו", נמסר מצוות דיור ציבורי.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר כי "מפקד המחוז בנצי סאו הורה להקים צוות חקירה שיבדוק את אופן הטיפול. במידת הצורך יינקטו צעדים משמעתיים נגד השוטר".