מדוע לא נפתחו צהרונים לגילאי 3-9?

למרות המלצת ועדת טרכטנברג לממן צהרונים לילדים בגילאים 3-9, לא נפתחו צהרונים חדשים. משרד החינוך אף הגדיל והפסיק את פעילות הצהרונים שנפתחו בשנה שעברה לאחר שדרש תשלום חודשי מההורים עבור הצהרון

אחת ההמלצות המרכזיות של ועדת טרכטנברג הייתה לממן צהרונים עבור ילדים בגילאים 3 עד 9, בשנה שעברה ההבטחה הזאת מומשה באופן חלקי אך השנה כלל לא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה שעברה מי שנהנה מהמלצות הוועדה הם ההורים לילדים בגילאים 0-3, התוכנית הזאת פעלה בעיקר באזורים מחתך סוציו-אקונומי נמוך, אך בשל הגזירות הכלכליות והמצב הכלכלי הקשה הוחלט שהתוכנית לא תורחב לגילאים נוספים.

אך מתחילת השנה לא רק שלא נפתחו תוכניות חדשות, גם אלה הישנות לא נפתחו מחדש כלל. מדובר ביישובים החלשים ביותר בארץ ובהם המגזר הערבי והחרדי, מהאנשים שזקוקים לתוכנית זו יותר מכל על מנת לצאת לעבודה.

הסיבה לאי פתיחת הצהרונים היא שמשרד החינוך בדק ומצא שהשירות שניתן בצהרונים בשנה הקודמת במה שהגודר כפיילוט לא היה מספק והם רוצים לגבות מכל הורה 50 שקלים לחודש עבור השירות. לדברי המשרד מדובר בסכום סמלי עבור צהרון, זאת למרות שמדובר בסכום משמעותי עבור אותם הורים קשיי יום. משרד האוצר מתנגד ועכשיו יש התנגשות בין שני המשרדים שמנסים יחד להגיע יחד לפתרון כלשהו שיוכל להשיב את הילדים למסגרת החינוכית הראויה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי המשרד בשיתוף עם משרד החינוך פועלים לפתיחת מסגרות הצהריים מיד עם תום תקופת החגים כמתוכנן.