משרד החינוך: "נמצאו 65 בגרויות החשודות כמועתקות בג'לג'וליה"

כחודש לאחר שהתגלו חשדות להעתקה בשכבת י"ב בתיכון המקיף בג'לג'וליה, פרסם משרד החינוך את ממצאי הבדיקה. לפי הממצאים, 65 מחברות מתוך 252 חשודות כי הועתקו, רובן במתמטיקה. במשרד החינוך מדגישים, כי כל מי שמחברתו לא נפסלה קיבל את ציוניו כמקובל ומבהירים שכל התלמידים יוכלו לערער על ההחלטה

חשד להעתקה המונית (חדשות 2)

פחות מחודש לאחר הטענות להעתקה המונית בבגרויות בתיכון בג'לג'וליה, משרד החינוך פרסם היום (ג') את ממצאי הבדיקה. "במסגרת בדיקתן של 252 מחברות בחינה, נמצאו 65 מחברות חשודות", נאמר בהודעת משרד החינוך. רוב הבחינות החשודות הן במקצועות המתמטיקה, האנגלית והערבית לערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת משרד החינוך צויין, כי נמצאו "אי סדרים קשים ופגיעה בטוהר הבחינות בבית הספר התיכון בג'לג'וליה". ממצאי הבדיקה הועברו היום לבית הספר, ולפיהם, 11 מחברות חשודות נמצאו במקצוע ערבית לערבים, 35 מחברות בחינות מתמטיקה ו-14 בחינות באנגלית. כמו כן נמצאו בחינות בודדות חשודות בהיסטוריה, ביולוגיה וניהול משאבי אנוש.  

בחודש אוגוסט התקבלו במשרד החינוך דיווחים על אי סדרים ופגיעה בטוהר הבחינות בבית הספר התיכון. "לאור המידע, הורתה מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, לערוך בדיקה מקיפה ויסודית של מחברות הבחינה. המנכ"לית שטאובר ציינה בעניין זה, כי המשרד מנהיג מדיניות ברורה של שמירה על טוהר הבחינות וכי אין הוא מתפשר באכיפת מדיניות זו", הודגש בהודעה. לאחר חשיפת החשדות החרים משרד החינוך 170 מחברות בחינה בערבית, ולאחר מכן גם ממקצועות נוספים.

במשרד החינוך מבהירים כי "כי תלמידים שלא עלו כלפיהם ממצאים מחשידים, לא ייפגעו, ותלמידים אלה קיבלו ציוניהם כמקובל". התלמידים שמחברותיהם נמצאו חשודות, יוכלו להגיש ערעור בפני הועדה לטוהר הבחינות במשרד החינוך.