היום הראשון ללימודים של הנשיא וראש הממשלה: פרס הצטרף למשמרות הזה"ב, נתניהו לימד לכתוב

שנת הלימודים החדשה נפתחה - ולא פסחה גם על נשיא המדינה וראש הממשלה. פרס הצטרף למשמרות הזה"ב ולימד תלמידים לחצות את הכביש בבטחה, ונתניהו הפך למורה ליום אחד - ולימד את ילדי כיתה א' לכתוב

זה"ב בגיל הזהב. הנשיא פרס, היום (לע"מ)

שלום כיתה א' - גם לנשיא וראש הממשלה: ליותר מ-2 מיליון תלמידים שחזרו היום לבתי הספר ולגנים הצטרפו גם מי שהיו תלמידים בעצמם - וממש מזמן - נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עם הישמע הצלצול המבשר על פתיחת שנת הלימודים בבית הספר "השלום" בשכונת מלחה שבירושלים, הגיע למקום גם הנשיא פרס, יחד עם מאות תלמידים נרגשים שנשאו את התיקים על גבם בדרך לכיתות הלימוד. פרס השתתף בשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' בבית הספר, סייע להם לפתור תרגילים ואמר להם: "בכיתה א' אין ברירה, אלא להיות א"א. אתם העתיד של מדינת ישראל".

ראש ממשלה - ומורה. נתניהו, היום (לע"מ)

אלא שהמורה פרס לא הסתפק בכך - וגם הצטרף למשמרות הזה"ב בבית הספר בליווי ראש העיר ניר ברקת וסגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי - זאת כדי ללמד את התלמידים החדשים לחצות את הכביש בבטחה בדרך לבית הספר. "שמרו על חייכם בדרככם לכיתה וחצו בבטחה את הכבישים. עליכם לשמור על עצמכם ולהשגיח שלא יפגע בכם רבב", הפציר בהם הנשיא.

בתום הביקור, השתתף פרס בטקס חגיגי שנערך בבית הספר בו בירך את כל ילדי ישראל לרגל תחילת שנת הלימודים: "אתם לא רק ילדים, אתם חג - חג העתיד של מדינת ישראל. אתם משכיני השלום, תגדלו ותחכימו ותתגברו על המכשולים. אני מציע לכם ללמוד כהלכה כי זה מאוד חשוב. בית הספר מאכיל אתכם בחוכמה - ועליכם לאכול אותה בתיאבון". פרס לא עזב את שטח בית הספר לפני שזכה להפריח יוני שלום יחד עם הילדים.

לימד גם לכתוב. נתניהו והתלמידים (לע"מ)

נתניהו לימד לכתוב: "אם תרצו אין זו אגדה"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו עזב את עיסוקיו השוטפים, ובחר לפתוח את שנת הלימודים יחד עם תלמידי ישראל. נתניהו פתח הבוקר את השנה בבית הספר היסודי "יונתן" בנתניה, הקרוי על שמו של אחיו יוני נתניהו ז"ל. "אני מאוד נרגש מהמקום הזה ומכם. אני חושב שגם יוני היה מאוד מתרגש שאתם באים הנה כילדי ישראל ללמוד על הארץ שלנו, להכין את עצמכם לחיים. אני אומר: ללמוד ציונות ומצוינות", הכריז נתניהו.

ראש הממשלה אמר בנוסף כי הוא מאמין בתלמידי כיתה א' וביכולות שלהם: "כל אחד מכם יכול להיות מצוין או מצוינת בדרכו או בדרכה. אני רוצה לאחל לכם שתניפו את דג להמצוינות גבוה גבוה". לנתניהו התלוו גם שר החינוך שי פירון וראש עיריית נתניה מרים פיירברג, שזכו לראות אותו מלמד את התלמידים לכתוב את המשפט "אם תרצו אין זו אגדה".