מתרגשים: הכירו את העולים לכיתה א'

מתוך למעלה משני מיליון תלמידים בישראל, הגיעו היום לבית הספר גם תלמידי כיתה א' החדשים, להם זהו היום הראשון ללימודים. איך הם התכוננו ליום המרגש? ואיזה מקצוע הם רוצים ללמוד בבית הספר החדש?

שנת לימודים חדשה (limudim_vtr2_n20140827_v1)

שנת הלימודים תשע"ד נפתחה הבוקר (ג') בבתי הספר ובגנים, והילדים הנרגשים מכולם הם אלה שעלו מגן הילדים לכיתה א', ולראשונה בחייהם יפגשו מורה, לוח - ושיעורי בית כמובן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק


"אירגנתי את התיק, התאמנתי בשיעורים, חשבתי קצת על בית הספר, וטיפה התרגשתי", סיפרה יעל, שעולה לכיתה א'. "עוד לפני הלימודים התחלתי ללמוד לבד בבית אנגלית".

נויה אדלר ממודיעין החלה הבוקר את לימודיה בכיתה א', בבית הספר היובל בעיר. בבית הספר לומדים תלמידי שנה א' במסגרת "חטיבה צעירה" ולומדים באותו המתחם ביחד עם ילדי גן החובה. "אני מחכה אבל אני לא מתרגשת כי אני כבר מכירה את המורה ואת כל החברים", סיפרה בלילה שלפני. "יש לי תיק טינקרבל בצבע סגול וקלמר עם צבעי עיפרון, טושים זוהרים, סרגל, מחדד, מספריים, דבק, מחק וגם שלושה עפרונות מחודדים", מוסיפה נויה. "את כל המחברות עטפתי בעטיפות שקופות כדי שיהיה אפשר לראות הכל. ביום הראשון אני אלבש חולצה לבנה עם סמל בית הספר ואני חושבת שיהיה לי כיף. הכי הרבה אני רוצה ללמוד לקרוא".

שלום כיתה א' (רויטרס)

בבית הספר האזורי "ניצני רעות" בקיבוץ להבות חביבה החלה הבוקר את לימודיה בכיתה א' אופיר פלג. "אני מאוד מתרגשת להגיע לבית הספר החדש ולפגוש חברים ממקומות חדשים", היא מספרת. "המורה שלי תהיה יעל ואני מאוד מתרגשת לראות אותה". כמו נויה, גם אופיר כבר קנתה את כל הציוד הדרוש לכיתה א', כולל ילקוט גולשים, קלמר חדש וכלי כתיבה. "אני רוצה ללמוד הכול והכי אני אוהבת חשבון", היא מספרת.

"אני לא כל כך מתרגש", אומר אסף קופרמן מרחובות, שיחל הבוקר את לימודיו בכיתה א' בבית הספר רמון בעיר. "אני מתחיל ללמוד בכיתה א'2, מחכה לפגוש את החברים ומקווה שיהיו המון חברים חדשים. למורה שלי קוראים רעות ואני בטוח שאני אהיה תלמיד טוב. המקצוע שאני הכי רוצה ללמוד זה מדעים ולכבוד לשנה החדשה קניתי תיק של בובספוג".