איך נראה השר נפתלי בנט בכיתה א'?

ח"כ חוטובלי הייתה במשמרות זה"ב, השר סער ידע לקרוא עוד לפני כיתה א' והשרה לימור לבנת לא שוכחת את החברה שולה מעפולה שהכירה בקייטנה. לרגל החזרה ללימודים, ביקשנו מחברי הכנסת והשרים להיזכר בבית הספר היסודי ולשלוח לנו תמונות. נסו לזהות

לכבוד פתיחת שנת הלימודים, החליטו כמה מהפוליטיקאים שלנו לשתף בחוויות נוסטלגיות ובתמונות מימי הלימודים בבית הספר היסודי. בנט חייך בשובבות, לבני סורקה בקפידה וסער מתכונן על הדשא לצד אחיו הקטן גיורא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גדעון סער ידע לקרוא עוד לפני כיתה א'

מכיתה א' ועד כיתה ג' למד השר סער בקיבוץ שדה בוקר - אחד מבין 4 ילדים בלבד בכיתה. "ידעתי כבר לקרוא לפני שהגעתי לכיתה א', אמא שלי הייתה קוראת בקול רם ואני הייתי עוקב אחרי הדברים שהיא קראה וכך למדתי לקרוא", סיפר אמש סער. "ידעתי גם לקרוא ולכתוב לא מעט מילים באנגלית לפני כיתה א' - אספתי בולים והייתי שואל את אמא שלי מה כתוב על כל בול".

שר הפנים גדעון סער לצד אחיו (אלבום פרטי)

חוטובלי הייתה במשמרות זה"ב

ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד), דווקא זוכרת את חווית הילדות שלה מכיתה ו'. "שמחנו לצאת רבע שעה לפני סוף השיעור כדי ללבוש את המדים הצהובים של משמרות הזה"ב ולראות איך כל התנועה נעצרת דום כאשר אנחנו, בתור ילדים קטנים, אומרים פתח או סגור", היא ציינה. "היום כשאני אחראית על תחום הזהירות בדרכים אני יודעת להעריך את מהשהיה עבורי כילדה כחוויה בית ספרית, לדבר בעל משקל חשוב מאוד להצלת חיים".

ח"כ חוטובלי. הייתה במשמרות זה"ב (אלבום פרטי)

לבנת התחברה עם שולה מעפולה

שרת התרבות והספורט לימור לבנת (הליכוד) נזכרה דווקא בחופשה לקראת עלייתה לכיתה ה'. "אני, ילדה חיפאית, נשלחתי לקייטנה באזור מגוריי. במהלך שהותי שם, הכרתי ילדה בת גילי, שולה מעפולה, והתחברנו מאוד", היא נזכרה. "לקראת סיום הקייטנה, כשאנחנו כבר חברות קרובות שחולקות חוויות משותפות, החלטנו לשמור על הקשר. החלפנו כתובות והחלטנו להתכתב".

בשחור לבן. השרה לימור לבנת (אלבום פרטי)

היא התלוצצה על כך שבזמן שהייתה ילדה לא היה פייסבוק, ווטסאפ או דואר אלקטרוני. "אפילו טלפון קווי לא היה בכל בית. מדי שבועיים-שלושה, כל אחת מאיתנו כתבה לשנייה מכתב, סגרה אותו במעטפה, הלכה לדואר, קנתה בול להצמיד למעטפה ושלשלה את המכתב בתיבת הדואר האדומה. ואז המתנו נרגשות אחת למכתבה של השנייה", המשיכה.

ח"כ מירי רגב: "אהבתי ללמוד"

ח"כ מירי רגב (הליכוד) למדה בבית הספר היסודי בקריית גת ועדיין זוכרת את המורה צביה שליוותה אותה החל מכיתה ב'. "החזרה ללימודים לוותה תמיד בהתרגשות. כל שנה מביאה איתה סיפור חדש, חברים חדשים וגם חששות. לוח הכפל, אחוזים, שברים, מבחני פתע בכתיבה, כל שנה והאתגר שלה", סיפרה. "אני אהבתי ללמוד, ראיתי בבית הספר מרכז של חינוך, השכלה וחברות אמיתית".

מירי רגב ותלמידי כיתתה. מזהים? (אלבום פרטי)

השרה לבני חששה מהבלתי מוכר

שרת המשפטים ציפי לבני העלתה תמונה בבית הספר היסודי לעמוד הפייסבוק שלה. "זאת אני בבית ספר דובנוב בתל אביב (שהפך לבית קפה כשהשכונה הזדקנה)", כתבה. "אני עדיין זוכרת את היום הראשון, את החשש מהבלתי מוכר. שנים אחרי, כשהפקדתי את בני הבכור בידי מערכת החינוך, תחושת הפחד הייתה גדולה עוד יותר".

מסורקת בקפידה. השרה לבני (אלבום פרטי)

ליפמן רץ לשחק במגרש הכדורסל

ח"כ דב ליפמן (יש עתיד) עדיין זוכר כיצד נכנס לתוך הבניין ביום הראשון של כיתה א'. "היה זה אותו בניין שבו הייתי בגן, אבל אני זוכר שבאותו יום הרגשתי כמו מבוגר. לעולם לא אוכל לשכוח את אותו הרגע בכיתה א' בו קיבלתי את החומש הראשון שלי", הוא סיפר.

ח"כ דב ליפמן בילדותו (אלבום פרטי)

"מה שאני זוכר הכי טוב הוא את צלצול הפעמון הראשון וכיצד רצתי לשחק במגרשי הכדורסל, שכילדים בגן, אסור היה לנו לשחק בהם", הוא שחזר. בהזדמנות זו הוא בירך את תלמידי כיתה א', והעביר מסר להורים: תיהנו ותתענגו על כל רגע. הזמן טס, ולפני שבכלל תשימו לב לכך, הם יהיו בתיכון".

שנת הלימודים נפתחה - הסיקור המלא:

חוזרים לבתי הספר ולגנים: שנת הלימודים תשע"ד נפתחה

שר החינוך פירון בברכה לעולים לכיתה א'

בגלל החיסון: תלמידים נשארו בבית

הפסקת עשר: איזה כריך הכי מומלץ?