בגלל חיסון הפוליו: תלמידים נשארו בבית

תלמידים עם מערכת חיסונית מוחלשת לא הגיעו הבוקר ללימודים, ובמערכת החינוך מנסים למצוא פתרונות. "נחבר את התלמידים ללימודים מרחוק ונגייס תלמידים מכיתות י"א י"ב כדי שיעזרו להם", ציינו הבוקר. שר החינוך: מצער לא להגיע ליום הראשון

אחד הנושאים שמערכת החינוך נאלצת להתמודד איתם השנה הוא מבצע הארצי לחיסוני הפוליו. תלמידים עם מערכת חיסונית מוחלשת לא הגיעו הבוקר (ג') ללימודים עקב החשש להידבקות בנגיף. במשרד החינוך הבטיחו כי יידאגו ללימודים מרחוק לכל תלמיד שלא יגיע - אך ציינו כי מדובר בעשרות בודדות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הורינו לאנשינו בשטח לאסוף את נתונים על התלמידים שלא הגיעו ואנו נערכים לתת להם מענה", הדגישה הבוקר בריאיון לחדשות 2 עירית ליבנה, המפקחת על הבריאות במשרד החינוך. "כל ילד שייעדר בשל בעיה בבריאותו ועל סמך המלצה של רופא שתגיע אלינו כתובה, ננגיש לו את שירותי החינוך".

היא ציינה כי במשרד ערוכים להוסיף מורים שיגיעו לבתי התלמידים. "נחבר את התלמידים ללימודים מרחוק, ועל פי הנחיית השר נגייס תלמידים מכיתות י"א י"ב כדי שיעזרו להם להשלים את החסר", הוסיפה, והמליצה להיבדק אצל הרופא.

"מצער לא להגיע ליום הראשון ללימודים"

שר החינוך שי פירון התייחס אתמול גם הוא לסוגיית חיסוני הפוליו. בריאיון למהדורה המרכזית הוא אמר כי "לבי עם תלמידים שלא יגיעו לבית הספר בשל חיסוני הפוליו, אמנם אנו ערוכים לספק להם את השירותים".

הוא אמר כי הוא צפוי לבקר מספר ילדים שלא הגיעו הבוקר ללימודים: "זה מאוד מצער בשביל תלמיד לא להגיע ליום הראשון".

שנת הלימודים נפתחה - הסיקור המלא:

חוזרים לבתי הספר ולגנים: שנת הלימודים תשע"ד נפתחה

שר החינוך פירון בברכה לעולים לכיתה א'

הפסקת עשר: איזה כריך הכי מומלץ?

איך נראה נפתלי בנט בכיתה א'?