חוזרים לבתי הספר ולגנים: שנת הלימודים תשע"ד נפתחה

שנת הלימודים תשע"ד יצאה לדרך עם למעלה מ-2 מיליון תלמידים ששבו לבתי הספר ולגני הילדים. כ-150 אלף ילדים החלו את לימודיהם בכיתה א'. נשיא המדינה, ראש הממשלה ושר החינוך מבקרים בבתי ספר ברחבי הארץ. במשרד החינוך הוקם חדר מצב מיוחד

היום הראשון ללימודים. בהצלחה! (רויטרס)

להתראות לחופש, שלום לבית הספר: 2,129,562 מיליון תלמידים חזרו לבתי הספר ולגני הילדים לאחר חופשה בת כחודשיים ופתחו באופן רשמי את שנת הלימודים תשע"ד. כ-150 אלף ילדים נרגשים במיוחד צעדו הבוקר בפעם הראשונה לעבר בתי הספר והחלו את לימודיהם בכיתה א'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנתונים שמפרסם משרד החינוך, כ-950 אלף תלמידים חזרו היום לבתי הספר היסודיים, כ-280 אלף לחטיבות הביניים ו-385 אלף לחטיבות העליונות. למעלה מ-100 אלף תלמידים החלו היום את לימודיהם בכיתה י"ב וצפויים לעזוב את מערכת החינוך עם תום השנה. לגני הילדים שבו היום כ-430 אלף ילדים.

שר החינוך שי פירון ומנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר פתחו כבר אתמול (ב') חדר מצב לרגל פתיחת שנת הלימודים, במטרה לאפשר פתיחה מיטבית ומסודרת של השנה ולתת מענה לכל סוגיה שתעלה בעקבות שובם של התלמידים ללימודים. חדר המצב פועל גם הבוקר בין 06:30 ל-10:00 ומספר הטלפון בו: 1212-234567.

הילקוטים כבר מוכנים (רויטרס)

נשיא המדינה שמעון פרס יצטרף הבוקר למשמרות הזה"ב וילמד את הילדים לחצות את הכביש בבטחה בדרכם לבית הספר. בהמשך ישתתף פרס בשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' בבית ספר "השלום" בירושלים ולאחר מכך יברך את ילדי ישראל בברכת הצלחה לרגל שנת הלימודים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך שי פירון יסיירו בגן ילדים ובבית ספר בנתניה. השר פירון, שזו שנת הלימודים הראשונה בה הוא עומד בראש משרד החינוך, צפוי לבקר היום גם בבית הספר בו לימד עד לפני כשנה בפתח תקווה.

150 אלף תלמידים בכיתה א' (רויטרס)

במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים התפרסו אלפי שוטרים ומתנדבים סמוך למוסדות החינוך, בשיתוף ובתיאום הרשויות המקומיות. מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הנחה את מפקדי המחוזות לעמוד מקרוב אחר פריסת הכוחות. במהלך היום יבקר המפכ"ל בבתי ספר בירושלים.

גם במגן דוד אדום נערכים לקראת פתיחת שנת הלימודים. מנכ"ל מד"א אלי בין הורה לצוותיו לגלות עירנות יתר ותדרך אותם להעניק תשומת לב מיוחדת לנהיגת אמבולנסים בקרבת מוסדות חינוך ומעברי חציה.

"על מנת לאפשר פתיחה בטוחה ככל הניתן של שנת הלימודים, אני פונה לציבור הנהגים לגלות עירנות מוגברת לילדים בכבישים", אומר בין. "על מנת שלא לשכוח ילדים ופעוטות ברכב, אני קורא לציבור ההורים ולנהגי הסעות התלמידים לסרוק את הרכב ולוודא כי לא נשכח אף ילד ברכב".

 ראש הממשלה והשרים לתלמידים בפייסבוק: "עלו והצליחו"

"חושבת שיהיה לי כיף", נויה אדלר (חדשות 2)
"יום פתיחת שנת הלימודים הוא אחד הזיכרונות היותר חזקים שלנו, בין אם כילדים ובין אם כהורים", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "מהמורים ומהמנהלים אני מבקש - חנכו למצוינות ולציונות. הייחוד שלנו כעם לאורך הדורות נבע מההשקעה בחינוך ובמצוינות. להורים אני אומר - אם תצפו להישגים מהילדים שלכם, הם יביאו אותם", הוסיף ראש הממשלה. ניתן לילדים ולכם את הכלים להצלחה: מחינוך חינם מגיל 3 ועד להשקעות עתק בהשכלה הגבוהה", הוסיף וחתם את ברכתו בשנת לימודים מוצלחת.

שר החינוך שי פירון איחל לתלמידים הצלחה בבוקר הראשון של שנת הלימודים: "עוד לא עשינו די, וארוכה הדרך. יותר אמון, אהבה ומצוינות, פחות פערים, כיתות קטנות, שילוב ראוי של כלל הילדים. הישגים, ערכים, כבוד, שורשים ועוד ועוד. נחלום ונבצע. לא ננוח. באנו לשנות, ויחד - נשנה! זה יקרה כי זה מגיע לנו. זה יבוא - כי החינוך הוא העתיד שלנו".

"ביום הזה, בהתרגשות גדולה צריך לומר: יש לנו ילדים נפלאים, הם מעוררים בי שמחה והתרגשות. הם מפעימים ומיוחדים, וחולמים, רוצים. יש לנו אנשי חינוך מעולים. מסורים ומקצועיים", הוסיף שר החינוך.

יום ראשון בגן חובה. נועה קגן מראשל"צ (פרטי)

בהמשך סיפר פירון על החוויות האישיות שלו מהיום הראשון ללימודים: "מה שמרגש אותי זו הידיעה שהיום - ממש היום צועדת הבת שלי, הדס, לבית ספר תיכון כמחנכת בכיתה י'. זו שנתה הראשונה כמחנכת מן המניין. זה מרגש אותי כי אנחנו ממשיכים להתמסר לחינוך. אמא שלי הייתה מורה ומנהלת, ועכשיו גם הבת שלי מצטרפת לחגיגת החינוך". את ברכתו חתם באיחול "חג חינוך שמח".

שר הכלכלה נפתלי בנט הגדיל לעשות - והעלה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה שלו מכיתה א'. הוא איחל לבתו מיכל, שעולה היום לכיתה א', הצלחה בלימודים.

"מאוד מתרגשת להגיע לבית הספר"

נויה אדלר ממודיעין החלה הבוקר את לימודיה בכיתה א', בבית הספר היובל בעיר. בבית הספר לומדים תלמידי שנה א' במסגרת "חטיבה צעירה" ולומדים באותו המתחם ביחד עם ילדי גן החובה. "אני מחכה אבל אני לא מתרגשת כי אני כבר מכירה את המורה ואת כל החברים", סיפרה בלילה שלפני.

"יש לי תיק טינקרבל בצבע סגול וקלמר עם צבעי עיפרון, טושים זוהרים, סרגל, מחדד, מספריים, דבק, מחק וגם שלושה עפרונות מחודדים", מוסיפה נויה. "את כל המחברות עטפתי בעטיפות שקופות כדי שיהיה אפשר לראות הכל. ביום הראשון אני אלבש חולצה לבנה עם סמל בית הספר ואני חושבת שיהיה לי כיף. הכי הרבה אני רוצה ללמוד לקרוא".

 "אני רוצה ללמוד הכל"

"הכי אוהבת חשבון", אופיר פלג מימין (חדשות 2)
בבית הספר האזורי "ניצני רעות" בקיבוץ להבות חביבה החלה הבוקר את לימודיה בכיתה א' אופיר פלג. "אני מאוד מתרגשת להגיע לבית הספר החדש ולפגוש חברים ממקומות חדשים", היא מספרת. "המורה שלי תהיה יעל ואני מאוד מתרגשת לראות אותה". כמו נויה, גם אופיר כבר קנתה את כל הציוד הדרוש לכיתה א', כולל ילקוט גולשים, קלמר חדש וכלי כתיבה. "אני רוצה ללמוד הכל והכי אני אוהבת חשבון", היא מספרת.

"אני לא כל כך מתרגש", אומר אסף קופרמן מרחובות, שיחל הבוקר את לימודיו בכיתה א' בבית הספר רמון בעיר. "אני מתחיל ללמוד בכיתה א'2, מחכה לפגוש את החברים ומקווה שיהיו המון חברים חדשים. למורה שלי קוראים רעות ואני בטוח שאני אהיה תלמיד טוב. המקצוע שאני הכי רוצה ללמוד זה מדעים ולשנה החדשה קניתי תיק של בוב ספוג".

שנת הלימודים נפתחה - הסיקור המלא:

שר החינוך פירון בברכה לעולים לכיתה א'

בגלל החיסון: תלמידים נשארו בבית

הפסקת עשר: איזה כריך הכי מומלץ?

איך נראה נפתלי בנט בכיתה א'?