בדרך לשביתה? ארגון המורים העל-יסודיים הכריז על סכסוך עבודה

בארגון מוחים על החלטת המדינה להחיל שתי רפורמות במערכת החינוך בנוגע לתנאי העסקתם של המורים. יו"ר הארגון רן ארז: "לא נאפשר חזרה על הטעויות שביצעה השרה יולי תמיר"

בדרך לשביתה? ארכיון (חדשות 2)

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים הכריז על סכסוך עבודה במערכת החינוך, זאת בשל המשבר המחריף בעניין החלת שתי הרפורמות בחינוך העל יסודי. "לא ייתכן שהטעות שאותה ביצעה שרת החינוך לשעבר יולי תמיר תחזור על עצמה", אמר יושב-ראש הארגון רן ארז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון מוחים על כוונת משרד החינוך לבצע במקביל שתי רפורמות במערכת החינוך בנוגע לתנאי העסקתם של המורים, שרבים מהם אף התלוננו על ניסיונם של הסתדרות המורים ונציגי המדינה לצנן את זעמם באמצעות הכנסת שיפורים ברפורמת "אופק חדש" שנחתמה בעבר עם הסתדרות המורים. לדברי הארגון, "הסתדרות המורים והמדינה ניסו לבצע מחטף על חשבוננו".

"לא ייתכן שהטעויות שנעשו ישובו על עצמן", אמר יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז. "לא נאפשר ביצוע מחטף על גבם של המורים". יו"ר הארגון אף מתח ביקורת על התנהלותו של שר החינוך שי פירון ואמר כי הוא נותן יד להפקרת המורים בישראל .

משרד האוצר: הסכם "אופק חדש" יוארך בשנתיים

זמן קצר לאחר מכן הודיע משרד האוצר כי הגיע להבנות עם הסתדרות המורים, שלפיהן יוארך הסכם "אופק חדש" בשנתיים. במסגרת ההבנות ייערכו שינויים בעבודת המורים בעלי התפקידים בחטיבות הביניים בהתאם ללקחים שהופקו מהפעלת "אופק חדש" על מנת לחזק את הדרג הניהולי בבתי הספר.

הממונה על השכר קובי אמסלם, אמר: "אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות, לטובת המורים, התלמידים והמערכת כולה. הארכת ההסכם תורמת לחיזוק מעמדם של בעלי התפקידים במערכת החינוך - מנהלי בתי ספר, רכזי מקצועות ורכזי שכבות. המהלך אף מחזק את הקשר בין המורה לתלמיד, ההורה ומנהל בית הספר ונותן הזדמנות למגע אישי יותר בין המורה לתלמיד".