בהלת הפוליו: מאות פניות למוקד משרד החינוך

משרד החינוך פתח הבוקר את המוקד הטלפוני לקראת פתיחת שנת הלימודים, והוצף מיד בפניות רבות של הורים מודאגים. במקביל הונחו הרשויות המקומיות לספק למוסדות החינוך כמויות מספקות של מוצרי היגיינה

רגע לפני החזרה הלימודים, נפתח הבוקר (ה') ב-08:00 מוקד המידע של משרד החינוך, ונושא אחד מרכזי עניין את מרבית ההורים - חיסון הפוליו והשלכותיו. עד שעות הצהריים התקבלו מאות פניות מהורים מודאגים על חיסוני הפוליו והסכנה בהידבקות. עד היום חוסנו כרבע מיליון ילדים, כ-25% מהיעד שנקבע למבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש הורים שהעלו חששות האם בתי הספר מוכנים לקלוט את הילדים המחוסנים והלא מחוסנים, וגם צוותי ההוראה שואלים שאלות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שבתאי כהן, סגן מנהלת האגף לשירות הציבור במשרד החינוך.

כהן ציין כי נכון להיום, שנת הלימודים תיפתח כסדרה. "ההנחיות של משרד החינוך הן שאם הורים מסרבים לחסן את הילדים הכל כרגיל", הסביר. "זאת החלטה של ההורים, ומשרד החינוך לא יתערב בהחלטה הזאת". בשלב זה נקבע כי החיסונים יינתנו רק במרפאות ולא בבתי הספר.

במקביל, מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, שלחה חוזר למנהלי אגפי החינוך הרשויות המקומיות ובו הנחיות לקראת פתיחת שנת הלימודים בהקשר של מבצע החיסונים. "חשוב שתתקיים שגרת לימודים, ותלמידים ועובדי הוראה ימשיכו ללמוד וללמד כרגיל", היא הבהירה.

פרס התגייס למבצע, אתמול (לע"מ)

משרד החינוך: לשמור על היגיינה

בשל העובדה כי נגיף הפוליו מתפשט בין אדם לאדם באמצעות מגע של הפה עם ידיים מזוהמות בהפרשות צואה, היא קראה למוסדות החינוך השונים להבטיח את קיומם של מוצרי היגיינה במוסדות החינוך. החוזר גם מפרט: סבון וחומרי חיטוי בכמות מספקת ובזמינות טובה לרשות התלמידים והעובדים.

"יש לדאוג למלאי מספיק של נייר טואלט, סבון, מגבות חד פעמיות, חומרי ניקוי לשירותים ובעיקר יש להגביר בתקופה זאת את תכיפות ניקיון השירותים באמצעות צוותי התחזוקה", נכתב בחוזר תוך דגש להקפדה על היגיינה אישית וסביבתית "שתאפשר להפסיק את התפשטות הנגיף".

במקביל, בימים אלה כל צוותי ההוראה בגנים ובבתי הספר היסודיים מקבלים הנחיות כיצד לנהוג על מנת לקיים שגרת לימודים בריאה. מנכ"לית משרד החינוך ציינה כי במשרד נערכים לאפשרות שתלמידים מוחלשי חיסון יאלצו להישאר בבתיהם עד שבעה שבועות מיום סיום מבצע החיסון.

מספר המוקד של משרד החינוך: 1800250025