נשיא המדינה פרס: "שכר המורים אינו מאפשר קיום בכבוד"

כשהוא מותח ביקורת על ההשקעה בחינוך בישראל, פנה נשיא המדינה פרס למורים וקרא להם "להסתער" על שנת הלימודים. "שכר המורים נמוך והכיתות צפופות", אמר הנשיא בכנס פורום החינוך. "על בית הספר היום לחנך ולא רק ללמד"

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הבוקר (ה') למצוקת החינוך בישראל ושכר המורים. "איננו משקיעים די בחינוך, שכר המורים נמוך והכיתות צפופות", אמר נשיא המדינה במהלך כנס פורום החינוך בחולון, שמועבר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. "שכר המורים אינו מאפשר קיום בכבוד לעוסקים במקצוע", קבע פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הדגיש כי יש צורך להגדיל את תקציב החינוך ולשנות את סדר העדיפות הלאומית שלנו. "החינוך הוא לא הוצאה אלא השקעה", אמר פרס. "אם לא נזרע היום - לא יהיה מה לקצור מחר. אם לא נשמור על מקומנו בשורה הראשונה של המחקר והפיתוח, נפגע ביכולתנו המדעית והכלכלית כאחד. עם קטן חייב להצטיין ברמתו".

הוא גם אמר כי אם אנחנו רוצים שהילדים יצאו מהעוני, חייבים לאפשר להם להצטייד בידע. "הידע בימינו הוא ידע דיגיטאלי ובשפה האנגלית, ועלינו ללמד אותם כבר בגן את שפת ארצם ואת שפת עולמם", אמר הנשיא. "את העברית - כדי שיוכלו להמשיך במורשת ההיסטורית שלנו, ואת שפת העולם הדיגיטלי והאנגלי כדי שיוכלו להתקיים בעולם גלובאלי מתחרה".

"להשקיע יותר בחינוך". ארכיון (חדשות 2)

"הסתערו על שנת הלימודים"

"על בית הספר היום לחנך ולא רק ללמד ולדעת ששניהם כרוכים זה בזה ותלויים הדדית", המשיך הנשיא. הוא גם פנה למורים הרבים שהגיעו לכנס ואמר להם: "אתם הדבר החשוב ביותר שיש לנו מפני שאתם מטפלים בדבר החשוב ביותר שיש לנו - הדור הצעיר".

הוא קרא להם 'להסתער' על שנת הלימודים החדשה בתחושה של שליחות, בטמפרמנט חלוצי ובלתי שגרתי, בהעזה ובקידום. "אתם שליחי העם, שלמרות היותו המעט בעמים, הוא גם עם שירש גדולה וחובתו להמשיך וליצור גדולה", ציין.

בכנס משתתפים גם שר האוצר יאיר לפיד, שר החינוך שי פירון, שרת המשפטים ציפי לבני - ובכירים בתחום תחום החינוך, והוא נערך על רקע ההחלטה לבטל זמנית את מבחני המיצ"ב והפרסום אתמול על עלייה בזכאות לבגרות בשנת תשע"ב.