הכירו: הגנים שפתוחים עד 19:00

הורים רבים עובדים עד שעות מאוחרות וצריכים פתרונות לילדים עד שעות הצהריים. במקביל, גני ילדים, שלרוב פועלים עד שעות אחר הצהריים לכל המאוחר, החליטו לפתוח את הגנים עד השעה 19:00 בערב - בשביל ההורים העסוקים

הורים רבים עובדים עד שעות מאוד מאוחרות במהלך היום. לאור ביקוש מצד ההורים, גנים רבים מאריכים את שעות הפעילות. רשת "איגום", של יוצאי ברית המועצות, מפעילה גנים בהם ניתן להשאיר את הילדים משעה 7:00 בבוקר עד שעה 19:00 בערב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתחלה הביקוש לגן היה רק בקרב הורים עולים שנאלצו לעבוד משך שעות ארוכות כדי לפרנס את משפחותיהם, אבל היום, כשכולם עובדים כל כך קשה, גם צברים נרשמים לגן. במצב הנוכחי, כשצריך שני הורים עובדים כדי לסגור את החודש והדרישות של שוק העבודה הופכות ליותר תובעניות - יש ביקוש בקרב הורים לשעות נוספות בגנים.

"קשה לי עם העובדה שאני רואה את הילדים יחסית מעט במהלך היום", מספרת ילנה, שילדיה הולכים לגן הפועל עד שעות הערב, "אבל בסופו של דבר אנחנו חיים בתוך עולם חומרי  ובעולם הזה אני רוצה לתת לילדים שלי את מה שלא היה לי".

במהלך שעות אחר הצהריים מציע הגן לילדים שיעורי שפות, מתמטיקה, מדעים וספורט. לקראת סוף פעילות הגן אוכלים הילדים ארוחת ערב ונחים וממשיכים ללמוד דרך משחקים.  בסביבות השעה 18:00 מתחילים ההורים להגיע כדי לקחת את ילדיהם הביתה. "מה החלופה?", תוהה קיריל, ששולח את בנו לגן הפועל עד מאוחר, "לקחת את הילד בשעה 15:00 או 17:00 ואז מה הוא יעשה? יסתכל בטלוויזיה בשאר השעות הפנויות?".