הורי תלמידים בירושלים טוענים: "המנהלת השפילה, צעקה ושרטה"

משרד החינוך יזמן לבירור את מנהלת בית הספר היסודי "פולה בן גוריון" בבירה בחשד להתנהגות אלימה ומשפילה. הורים סיפרו כי האישה "הרחיקה תלמידים אתיופים מכיתתם, שרטה את זרועו של תלמיד אחר והשפילה תלמיד מצטיין במתמטיקה מול כל תלמידי בית הספר"

"השפילה, צעקה ושרטה". ארכיון (חדשות 2)

הורים לתלמידים בבית הספר "פולה בן גוריון" בירושלים פנו בתלונה למשרד החינוך נגד מנהלת בית הספר בעניין התנהלותה עם ילדי בית הספר. לטענתם, באחד המקרים אשת החינוך "לא אישרה לשלושה אחים אתיופים להיכנס לכיתות, בודדה אותם משאר הילדים כשהיא מושיבה אותם בחדר נפרד או במסדרון - בטענה שהם חולים בגזזת". בתגובה, החליט המשרד לזמן את המנהלת לבירור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיאו של היחס המשפיל מצד המנהלת כלפי שלושת האחים הגיע - לדברי ההורים - בערב פסח. "בזמן שהילדים ישבו בכיתות וערכו סדר פסח, שלושת הילדים ישבו במסדרון חשוך, לא התלבשו באופן חגיגי, לא אכלו ושמעו את המנהלת צועקת בקולי קולות מהחדר שלה ש'נמאס לה מהמשפחה הזאת'", סיפר האב. "זו התנהגות שלא רק שאינה חינוכית - אלא אינה ראויה בין בני אדם".

קיללה את התלמיד המצטיין במתמטיקה: "יא מטומטם!"

על פי עדויות ההורים, ישנם עוד ילדים בבית הספר שחשו את נחת זרועה של המנהלת. "במקרה אחר, בזמן תרגיל, ירדה המנהלת למקלטים, שמעה צעקות, ניגשה לבן שעמד מאחורי הילדה שצעקה, שלפה אותו בכוח מתוך התור, שרטה אותו בציפורניה לאורך כל הזרוע ואמרה לו שהוא גרם לאי-סדר הזה", סיפר אביה של תלמידת כיתה ה' בבית הספר.

במקרה אחר, בטקס הענקת פרס לאחד התלמידים המצטיינים במתמטיקה, עלתה המנהלת לבמה, ובדרכה להכריז על זכייתו, היא נתקלה בו ומעדה. "היא צעקה עליו 'עשית את זה בכוונה, יא מטומטם!', המשיכה ללכת והתעלמה מהבכי שלו", סיפר האב.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "מנכ"לית המשרד קיבלה לידיה את מסקנות ועדת הבדיקה שמונתה לעניין, ומנהלת בית הספר תזומן לבירור אצל מנכ"לית המשרד דלית שטאובר".