פירון עונה לסער:"מבחני המיצ"ב ביזו ילדים"

יממה לאחר ההחלטה הדרמטית על ביטול מבחני המיצ"ב והביקורת הקשה שהטיח בו השר גדעון סער, שר החינוך שי פירון מגיב בראיון בלעדי להאשמות של קודמו בתפקיד: "היו בחירות ב-22 בינואר, עכשיו אני שר החינוך"

בלעדי: שר החינוך המכהן שי פירון תוקף בחזרה את שר החינוך לשעבר גדעון סער - ולא נשאר חייב. יממה לאחר ההודעה הדרמטית על ביטול מבחני המיצ"ב והביקורות הקשות שנשמעו נגד ההחלטה, שר החינוך שי פירון עונה לקודמו בתפקיד, השר גדעון סער - שגינה את ההחלטה בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתגובה לאמירותיו של סער היום ב- ynet לפיהן ביטול מבחני המיצ"ב הן צעד מסוכן, וכי עם ביטולם אין אלטרנטיבה אחרת לדעת מה קורה בתוך בתי הספר אמר פירון: "אני מאוד מכבד את שר החינוך הקודם, אבל היו בחירות ב-22 בינואר ועכשיו אני שר החינוך. הוא תרם הרבה מאוד לחינוך - אבל לי יש עמדות ותפיסות עולם אחרות".

השר פירון אולי מדבר בטון נינוח, אבל דבריו על תרבות ה"מדידה" שהכניס סער למערכת החינוך הם חריפים למדי. עוד מתח ביקורת על העמדות הפוליטיות שלטענתו סער עירב בתפקיד שר החינוך. "תרבות המדידה של ההישגים היא תרבות חומרנית של כוכב נולד ושל ביזוי ילדים - ואנחנו נגד זה. אני רוצה להרגיע את שר הפנים סער ולומר לו שגם בלי המיצ"ב נדע מה קורה בכל בית ספר ונדע את עתידנו. לא רק שמערכת החינוך לא תרד ברמתה, אלא אף תעלה בתוך שנה עד שנתיים".

הראיון המלא והבלעדי עם השר פירון ישודר במהדורת סוף השבוע.