סטודנטים הצילו מרצה שאיבד הכרה

מרצה באוניברסיטה העברית שבירושלים נפל ואיבד את הכרתו באמצע שיעור. הסטודנטים והמאבטחים בתגובה התחילו בעיסויים ואף נתנו לו שוק חשמלי, שהחזיר את נשימתו וככל הנראה גם הציל את חייו. "מדובר במכשיר מציל חיים", סיפר חובש מאיחוד הצלה. המרצה פונה לבית החולים ומצבו יציב

האוניברסיטה העברית (חדשות 2)

מרצה באוניברסיטה העברית התמוטט בהרצאה מול הסטודנטים - ואלו מיהרו להציל אותו. איך הם עשו זאת? הסטודנטים בעזרת מאבטחים באוניברסיטה הצילו את חייו - בעזרת שוקים חשמליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכול החל כאשר ד"ר לאונרדו סנקמן, מומחה לקהילות יהודיות באמריקה הלטינית, העביר שיעור באגף מדעי הרוח ונפל מול הסטודנטים. דביר עדני, חובש "איחוד הצלה", סיפר כי "קיבלנו קריאה על מחוסר הכרה באוניברסיטה, נכנסו וראינו סטודנטים ואנשי ביטחון שעשו החייאה למרצה, כולל דפריברילטור שנתן לו שוק חשמלי ראשוני". "באורח נס חזר הדופק, חזרה הנשימה והוא פונה כשהוא נושם עצמאית", הוסיף עדני.

הכל קרה במהלך קורס שהעביר מול כיתה של כ-40 סטודנטים. "מדובר במכשיר מציל חיים", אמר הפרמדיק על הדפריבלירטור שהציל את חיי המרצה. "כונני איחוד הצלה מצויידים במכשיר שכזה והמכשיר מוכיח שהוא מציל חיים. זה נדיר שאדם אחרי אירוע כזה נושם עצמאית". "אנשי הביטחון במקום פעלו עם המכשיר והסטודנטים עשו עיסויים. הטיפול הראשוני והמהיר בדקות הראשונות זה מה שהציל את חייו של ד"ר סנקמן" הוסיף הפרמדיק.

סנקמן פונה מחוסר הכרה לבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר בתגובה כי ד"ר סנקמן הובא אמש להמשך טיפול בבית החולים. מצבו התייצב, והוא ימשיך לקבל טיפול בימים הקרובים בהתאם למצבו.