נסגר התיק נגד המורה שהורחקה לאחר שנטען כי העמידה תלמיד מול הקיר

בתחילת יוני הורחקה מורה מבית ספר בזיכרון יעקב, בחשד כי הענישה תלמיד כיתה ב' על ידי העמדתו כשפניו לקיר במשך שבועיים, ואף נחקרה במשטרה. היום אומר גורם המעורב בחקירה כי הפרקליטות החליטה לסגור את התיק: "אין היבט פלילי". עורכת דינה של המורה לחדשות 2 באינטרנט: "משרד החינוך קודם העניש ורק אז בירר"

בית ספר, אילוסטרציה (חדשות 2)

כחודשיים אחרי הפרסום בחדשות 2 על הרחקתה של מורה בבית ספר היסודי "ניל"י" בזיכרון יעקב, לאחר שנטען נגדה כי העמידה תלמיד בכיתה ב' מול הקיר במשך שבועיים, אומר גורם המקורב לחקירה כי התיק הפלילי נגדה נסגר. לטענתו, בפרקליטות סבורים שאין היבט פלילי באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זאת מורה שמלמדת 18 שנה, ומדובר פה על עבירה אתית שלא נוגעת בהיבט הפלילי או ברמה של הגשת כתב אישום", אמר הגורם לחדשות 2 באינטרנט.

עורכת דינה של המורה, סיגל פעיל, בירכה על סגירת התיק ואמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "היה ברור לנו שלא היה פה שום דבר, הייתה מהומה רבה על לא מאומה, שגבתה קורבן קשה מאוד של עוגמת נפש ושל הוצאות כספיות מיותרות. מערכת החינוך נכנסה לסחרור רק בגלל לחצים תקשורתיים ולא משום סיבה פדגוגית ואני מצטערת ומתביישת על זה".

עו"ד פעיל הוסיפה כי המורה חזרה לעבודתה עוד לפני סוף שנת הלימודים, וכי גם בשנה הבאה היא תלמד כרגיל בבית ספרה. "היא חוזרת לחייה ומנסה להתגבר על החודשים הטראומתיים שעברה, שהובילו לאשפוזה פעמיים בעקבות התמוטטות עצבים. משרד החינוך קודם כל העניש אותה, ורק אחר כך עשה בירור וחזר בו מהעונש".

"הוציאו את המורה כאחרונת הפושעות"

לאחר חשיפת המקרה והרחקת המורה מבית הספר, היא נלקחה לחקירה בתחנת המשטרה, שם הכחישה את הטענות נגדה. "אני לא מבין איזה דמיון ואיזה רוע יכול להיות לאנשים שיטענו דבר כזה נגד מורה מוערכת שכל המורים וההורים מאחוריה", אמר יובל סימון, בעלה של המורה בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי".

סימון מתח ביקורת על משרד החינוך, שלטענתו הוציא את המורה מהכיתה לעיני התלמידים כ"אחרונת הפושעות": "הוציאו אותה מהכיתה באמצע היום והרחיקו אותה מבית הספר. המפקחים של משרד החינוך היו עסוקים בלהשתיק את המורים וההורים".

במשרד החינוך טענו כי לאחר חשיפת המקרה על ידי הוריו של התלמיד, המורה הודתה במעשה בפני מנהלת בית הספר. לכן, הסבירו, פעלו על פי הנוהל הקבוע בחוזר מנכ"ל לפיו במקרה של חשש לפגיעה בתלמידים, יש להפריד בין הצד החשוד כפוגע עד לבירור העניין.