גמלאים ועובדים סוציאלים נגד מדיניות האוצר: "התקציב יגביר אלימות נגד קשישים"

בהפגנות שהתקיימו בכל רחבי הארץ וכן בגן הוורדים מול הכנסת, מחו מאות גמלאים ועובדים סוציאלים על הפגיעה באוכלוסיות החלשות ו"התעלמות הממשלה מאחריותה לאוכלוסיות המבוגרות" בתקציב המדינה החדש הנדון בימים אלה בכנסת

מאות גמלאים ועובדים סוציאלים הפגינו היום (ד') בכל רחבי הארץ ובגן הוורדים מול הכנסת, במחאה על קיצוץ הקצבאות והגזירות הכלכליות בתקציב המדינה הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוחים הניפו שלטים במחאה על הפגיעה באוכלוסיות החלשות והתעלמות הממשלה מאחריותה לאוכלוסיות המבוגרות בתקציב המדינה החדש הנדון בימים אלה בכנסת, וקראו לשר האוצר לפיד "לגזור את הגזירות". הם הניפו שלטים עם הכיתוב "צדק חברתי" ו"תקציב חברתי".

יו"ר הסתדרות הגמלאים גדעון בן-ישראל, אמר כי "החלטת הממשלה הכלולה בחוק ההסדרים להמיר עובדי סיעוד מקצועיים בכסף למשפחות הקשישים, תגדיל את ההתעללות של בני משפחה בקשישים". לדברי בן-ישראל, העניקה המדינה הקלות מס בעשרות מיליארדים לחברות ענק ובהן 12 מיליארד שקלים לענקית התרופות טבע - "ואוכלוסיית הקשישים לא קיבלה כלום".

הוא גם האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו באי קיום הבטחות לשיפור מצב הקשישים כמו ביטול דמי הניהול בקרנות הפנסיה הוותיקות ועדכון קצבאות הזקנה בהתאם לשכר הממוצע במשק.