פירון נגד ש"ס: לוקח את השליטה בתקציב החינוך החרדי

המערכה בין שר החינוך לש"ס נמשכת: פירון מתכנן שורה של שינויים ב"מעיין החינוך התורני" של ש"ס, בעקבות דוח שמצא ליקויים חמורים ברשת. בין הצעדים: התקציב יעבור ישירות למשרד החינוך ולא למוסדות החינוך של ש"ס ויותנה בהגשת דוחות מעקב חודשיים של שעות ותשלומים. כמו כן ימונו 15 מפקחים שאינם חרדים

הקרב בין פירון לש"ס מתחמם: שר החינוך מתכנן לנקוט בשורה של צעדים נגד רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, בעקבות דוח המצביע על שורה של ליקויים קשים במוסדות החינוך של התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדוח של החשב הכללי באוצר מעיד כי שעות שיועדו לטובת החינוך המיוחד הועברו למטרות אחרות. כמו כן מצביעים הממצאים על העסקה פסולה של בני משפחה ב"מעיין החינוך התורני". עוד נחשפו תופעות מטרידות של הפעלת מוסדות חינוך בלי רישיון - למרות שהוצא להם צו סגירה.

בעקבות הממצאים החליט שר החינוך על שורה של צעדים, שכל אחד בפני עצמו יכול להקים עליו את הציבור החרדי, שממילא נמצא ביחסים מתוחים איתו. בין המהלכים שמתכנן פירון: פיזור האגף האחראי על החינוך החרדי ובמקומו יוקם מחוז חינוך חרדי ציבורי.

בנוסף, התקציב יעבור למשרד החינוך ולא ישירות לרשת החינוך של ש"ס והוא יחולק לפי קריטריונים אחידים ושיוויוניים. לא יתאפשר ניוד של תקציבים בתוך הרשת, וכך יוכלו לפקח לאן הולך הכסף. כמו כן, התקצוב יותנה בהגשת דוחות מעקב חודשיים של שעות ותשלומים, וימונו 15 מפקחים שאינם חרדים.

פירון אומר כי הוא חש אחראי לכל התלמידים, וכשהכסף אצלו, ביכולתו למנוע תופעות של מוסדות שפועלים בלי רישיון או מפלים בין תלמידים בכך שפשוט לא יעביר להם את הכסף. זו הצעדים האלה צפויים להיכנס לפעול באופן מיידי, כשמטרת העל של שר החינוך היא שגם החינוך החרדי יהיה ציבורי וניתן לפיקוח.