פרס נפגש עם חיילים חרדים שהותקפו: "אלימות נוגדת את עשרת הדיברות"

בזמן שחייל נוסף הותקף בירושלים, נפגש נשיא המדינה עם חיילים חרדים שנתקלו באלימות. "אתם שליחי מצווה, זו מצווה להגן על עמנו", אמר פרס לחיילים וקרא לראשי הציבור החרדי לגנות את האלימות. "איימו עליי ועל אשתי", חלק איתו אחד החיילים את מצוקתו

בשעה שחייל דתי הותקף בפעם השלישית ברחובות ירושלים תוך ימים ספורים, נפגש היום (א') אחר הצהריים נשיא המדינה שמעון פרס עם חיילים חרדים המשרתים בצה"ל שחלקם נתקלו בגילויי אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האלימות נוגדת את היהדות ונוגדת את עשרת הדברות", אמר פרס לחיילים במפגש. "כשם שלא נשלים עם מלחמה אנו לא נשלים עם אלימות. אתם שליחי מצווה - זוהי מצווה להגן על עמנו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו".

הנשיא קרא לראשי הציבור החרדי להתייצב לימינם של החיילים החרדים ולגנות בכל תוקף אלימות. "אני קורא לראשי מחנה החרדים להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם", אמר הנשיא. "אנשים אחים אנחנו - עם אחד ולא שניים".

במפגש השתתפו בין היתר לוחמים בגדוד שחר של הנח"ל החרדי, חיילים מפיקוד מרכז ומחיל המודיעין. החיילים החרדים שיתפו את פרס בתחושות הקשות, בעקבות גילויי האלימות בסביבתם.

חייל לפרס: "פחדנו לצאת מהבית"

"חוויתי איומים קשים עלי ועל אשתי, שהביאו לכך שפחדה לצאת מביתנו", סיפר ב' המשרת בחיל המודיעין לנשיא. י' המשרת בפיקוד מרכז פנה אל הנשיא ואמר: "תמיכתך ותמיכת המדינה בנו חשובה לנו ביותר, שכן איננו זוכים לתמיכה רבה במגזר שלנו". י' סיפר כי הותקף רק בשבוע שעבר. "הותקפתי, ולצערי היום מצטרפים להתקפות הקיצונית גם פלגים בציבור החרדי שהיו מתונים בעבר".

תקיפת החייל במאה שערים, ארכיון (אריאל פינדר, חדשות 24)

בעוד פרס נפגש עם החיילים הותקף חייל נוסף בשכונת בית ישראל בירושלים. החייל, חובש כיפה סרוגה, הגיע לרחוב שערי שמיים ושני חרדים תקפו אותו בקללות ויריקות. אחד מהם אף הכה אותו באגרופים ובמקום התפתחה קטטה.

כוחות משטרה שהגיעו לשכונה הצליחו לחלץ את החייל - ללא פגע ופתחו במצוד אחר התוקפים. החייל הגיש תלונה במשטרה.