שופר ומשרוקיות באמצע המבחן באוניברסיטה

סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון טוענים כי מחאת הסגל המנהלי והטכני פגעה בהם, לאחר שהעובדים הקימו רעש רב במהלך מבחן שהתקיים במקום. הסטודנטים אומרים שההפרעה נמשכה במשך כשעה, אך העובדים מתעקשים: "השיבושים נמשכו 15 דקות, ניסינו לא לפגוע בנבחנים". באוניברסיטה אומרים בתגובה כי הבחינות החלו רק בתום המחאה

מזה שבוע מוחים עובדי הסגל המנהלי והטכני באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע בדרישה להעלות את שכרם ולשפר את תנאי העסקתם. הבוקר (שלישי), בשעה שמאות סטודנטים נבחנו, החליטו העובדים להחריף את מחאתם והקימו רעש ומהומה בין המסדרונות והכיתות. לטענת חלק מהסטודנטים, במספר כיתות לא פסק הרעש במשך שעה שלמה מאז תחילת המבחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני שהתחיל המבחן התמקמו עובדי הסגל בבניינים של המחלקה לפסיכולוגיה, שם נערך המבחן שלי", סיפרה אחת הנבחנות בפקולטה למדעי המוח לחדשות 2 Online. "הם הפגינו בחוץ ועשו הרבה רעש עוד לפני תחילת המבחן. הם שרקו במשרוקיות ובצפצפות, עשו המון רעש וניסו לגרום למהומה".

"התחלנו את המבחן כרגיל למרות הרעש במסדרונות ובכיתות האחרות", היא הוסיפה. "בחלק מהכיתות התחיל המבחן באיחור של חצי שעה כי חיכו שהמפגינים יילכו. הרעש הפריע לנו לענות על השאלות ולא הצלחנו להתרכז במבחן, זה היה ממש קשה. הם לא מוחים סתם אבל אנחנו לא אשמים וזה בא על חשבוננו".

סטודנטים נוספים סיפרו כי מיד עם תחילת המהומה הודיעו המרצים כי הנבחנים יקבלו הארכת זמן של חצי שעה. "המבחן התחיל בתשע אבל רק בעשר הם עברו לבניין אחר", סיפרה סטודנטית נוספת. "גם המאבטחים שהוזעקו לא גרמו להם להפסיק".

הבחינה הופרעה

"ניסינו לא לפגוע בנבחנים"

"לא אמרו לנו שיהיה מבחן חוזר, זה היה מבחן ממש קשה שהתכוננו אליו הרבה זמן ואף אחד לא רוצה לעבור את זה שוב", אמרה הסטודנטית. סטודנט אחר טען כי למרות עיכוב של חצי שעה בפתיחת המבחן, נבחנים רבים הביעו חשש כי הציון שלהם ייפגע כתוצאה מההפרעות.

לעומת טענות חלק מהסטודנטים על כך שההפרעה נמשכה במשך כשעה, העובדים מתעקשים שהשיבושים היו קצרים יותר. "קבענו את העיתוי כדי שיידעו שאנחנו פה", הסביר אבנר מזרחי, יו"ר מועצת העובדים המנהליים באוניברסיטה. "השיבושים נמשכו 15-20 דקות והסטודנטים קיבלו פיצוי על הזמן הזה. ניסינו כמה שפחות לפגוע בנבחנים".

"הבענו מחאה ספונטנית שמשדרת את המצוקה של העובדים", הוסיף מזרחי. "אנחנו מרגישים מוזנחים ושקופים. במשך שנים אנחנו נותנים שירות מעולה לאוניברסיטה ולסטודנטים. אנחנו האחרונים שרוצים לפגוע, אבל יחד עם זאת אנחנו סופגים את כל האיומים וההפחדות מההנהלה".

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "חברי הסגל המנהלי אכן הפריעו למהלך התקין של הבחינות בשל עיצומים שהם נוקטים. ההפגנה החלה לפני השעה תשע ולכן ההפרעה בפועל נמשכה כעשר דקות בלבד. ההנחיה הייתה לא להתחיל בבחינה עד תום ההפגנה. כל הבחינות החלו לאחר סיום ההפגנה כאשר שרר שקט. למרות זאת הנהלת האוניברסיטה החליטה לאפשר הארכת זמן של 30 דקות לכל הסטודנטים שנבחנו".