בי"ס ישראלי אימץ בי"ס בקניה

יוזמה של מורה לאנגלית לחלופת מכתבים בין תלמידיה לתלמידים בקניה, הפכה למערכת יחסים קרובה. התלמידים בישראל יזמו מבצע לגיוס תרומות למען חבריהם מאפריקה, שיעור האנגלית, הפך פתאום לאטרקציה ואפילו היחסים הדיפלומטיים בין המדינות הפכו חמים יותר בזכות הפרויקט

מערכת יחסים קרובה בין בית ספר ישראלי לבית ספר קנייתי: תחלופה של מכתבים, שיזמה מורה לאנגלית, הובילה למערכת יחסים מיוחדת בין בתי הספר שכללה מתנות, היכרות משותפת ואפילו שיפור מערכת היחסים הדיפלומטית בין המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באפריקה הרחוקה כפר קטן בקניה יצא מגדרו כדי לקבל את השגריר הישראלי, והכל הודות לבית ספר אחד. לפני שנה המורה לאנגלית בבית הספר "עמיחי" בקבוצת יבנה החליטה שהתלמידים שלה צריכים לדעת לכתוב באנגלית. "כתבנו לכמה בתי ספר, בסין, אנגליה וגם בקניה", אומרת אדריאן אסולין, המורה לאנגלית שיזמה את ההתכתבות.

"החלטתי לחפש תרבות אחרת, ואז כתבנו לקנייתים". עם הזמן, כל אחד מהתלמידים בכיתה ה' למד להכיר את החבר לעט האפריקני שלו. התלמידים הישראלים למדו על תנאי החיים באפריקה, איך לומדים ואיך חיים בכפר שלהם. אבל כאן הקשר לא הסתיים.

התלמידים הישראלים שלחו כסף לקניה כדי לסייע להם בהגעה לבית הספר, ולפני מספר שבועות הסיפור על היחסים המיוחדים הגיע למעמד רשמי, כששגריר ישראל בניירובי בא לבקר בבית הספר, ושגריר קניה בישראל ביקר בבית הספר הישראלי.

רחל שיפרון, מנהלת בית הספר, אומרת שמה שהוביל את המבצע הבינלאומי הוא הרצון לקבל את האחר ולהכיר תרבויות ואנשים אחרים. הפרויקט הצליח מעל ומעבר למצופה, הם שיפרו את האנגלית, גיבשו פרספקטיבה חדשה לעולם וגם - שלחו מכתב בדואר בפעם הראשונה בחייהם.