פורסם החומר לבגרויות לשנת הלימודים הבאה

בהתאם לרפורמה וביטול שיטת המיקוד, הוקדם פרסום תכני הלימוד לבגרויות בשנת הלימודים הבאה. עד עתה נהג משרד החינוך לפרסם את החומר לבגרות רק לפני הבחינה

השיטה החדשה יוצאת לדרך. אילוסטרציה (חדשות 2)

השינוי יוצא לדרך: בהתאם להחלטה של שר החינוך שי פירון, פורסם היום המיקוד לבחינות הבגרות לשנת הלימודים הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוצים לדעת מה חומרי הלימוד? היכנסו לקישור:

המיקוד לבחינת הבגרות במתמטיקה

המיקוד לבחינת הבגרות באנגלית

המיקוד לבחינת הבגרות באזרחות

המיקוד לבחינת הבגרות בתנ"ך לבתי ספר ממלכתיים

המיקוד לבחינת הבגרות בתנ"ך לבתי ספר ממלכתיים-דתיים

המיקוד לבחינת הבגרות בהיסטוריה לבתי ספר ממלכתיים

המיקוד לבחינת הבגרות בספרות לבתי ספר ממלכתיים

בחודש אפריל האחרון הנחה שר החינוך שי פירון הנחה את אנשי משרדו לשנות את השיטה שהונהגה עד היום ולפרסם את החומר שעליו ייבחנו התלמידים בבגרות כבר בתחילת שנת הלימודים.

מה שהיה נהוג עד היום הוא כי בתחילת השנה התפרסם חומר הלימוד לשנה כולה, אותו למדו התלמידים לאורך כל שנת הלימודים. רק לפני בחינת הבגרות התפרסם מסמך נוסף, המיקוד, שקבע מה מתוך החומר כולו יופיע בבחינה - אותו בסופו של דבר שיננו התלמידים לבגרות.

עתה מפורסם כל חומר הבחינה לבגרות לפני תחילתה של השנה. המשמעות היא שהתלמידים ילמדו פחות נושאים, אך יוכלו ללמוד אותם לעומק. נושאים רבים הורדו השנה מתכנית הלימודים, אך במשרד החינוך הסבירו שההורדה לא הייתה שרירותית, אלא בוצעה על פי חשיבות החומר. באזרחות, לדוגמה, הוסרו מתכנית הלימודים הנושאים הבאים: מאפייני המיעוטים בישראל, סירוב פקודה וחשיבות התקשורת.

בשיטה הקודמת למדו התלמידים יותר נושאים, אבל בשיטה הזו השר מנסה להשיג למידה מעמיקה יותר של החומר, אווירה פחות לחוצה ולהפסיק את האובססיביות סביב הבגרויות. המהלך הזה צפוי לשים גם סוף לתופעה בה אחרי פרסום המיקוד מתפרסמות "המיקודיות". מדובר בספר לימוד נוסף שכלל את החומר לבחינה והקל על התלמידים, כשההורים נדרשו לשלם עליו.