החיסול בפ"ת: שיחות הרגעה לתלמידי בית הספר

תלמידים רבים בביה"ס היסודי בפתח תקווה, שסמוך לו התרחש הרצח הכפול בצהריים, חזו במראות של גופות ודם. בעקבות האירוע הטראומתי יקיים מחר בית הספר שיחות הרגעה ושלח מכתב להורים, שבו הסביר להם על התגובות נאפשריות של הילדים. אם לתלמיד כיתה ב': "הוא נבהל ורץ מהר לכיתה"

זירת הירי בפ"ת, הבוקר (שרון רביבו)

ההורים בבית הספר היסודי "שמעוני" בפתח תקווה רגילים בדרך כלל לקבל מכתבים מההנהלה בנוגע לטיולים בית ספריים או הודעות שגרתיות, אך הפעם הם קיבלו הודעה על אירוע הירי הקשה שהתרחש היום (ה') ממש מספר צעדים מהמוסד החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום בסביבות השעה 12:00, בזמן ההפסקה אירע אירוע ירי מחוץ לבית הספר, ומעט ילדים נחשפו במידה זו או אחרת לחלק מההתרחשות", צוין במכתב שנשלח להורי תלמידי בית הספר. "פעלנו על פי נהלי החירום וכינסנו את הילדים מיידית לכיתות. המורות עלו לכיתות והרגיעו את התלמידים, וברגע שקיבלנו אישור משטרתי לשחרר את הילדים, המורות ליוו את התלמידים לשער בית הספר".

צוות המורים במוסד הזהיר כי ייתכן ויהיו ילדים שיגיבו בחרדה, בבכי, ברצון להיצמד להורים ואף בחשש להישאר לבד. "הדרך לסייע היא על ידי הרגעה, הקשבה ומתן לגיטימציה לתגובות אלו. חשוב ביותר שמחר הילדים יגיעו לבית הספר ויהיו שותפים לשיחות ההרגעה שיתקיימו בכיתות. במידה והילד חושש להגיע לבד, מומלץ ללוותו".

שיחות הרגעה לתלמידים. ארכיון (פוראת נאסר)

"תלמידים ראו גופות ודם"

אם לתלמיד בכיתה ב' במוסד, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי בנה שמע את היריות ורץ הישר לכיתה: "הייתה בהלה גדולה ויש ילדים שראו את הגופה ואחרים ראו דם. הילד לא שאל שאלות, הרגיעו אותו, והוא יגיע מחר לכיתה כרגיל". לדבריה, תלמידים אחרים חוששים להגיע מחר לבית הספר והתקיימו שיחות בין ההורים.

במקביל, המשטרה עדיין חוקרת את אירוע הירי הקשה בו נרצח שני בני אדם המוכרים למשטרה וטרם הצליחה לעצור חשודים בירי.