מאות צעדו בגאווה בחיפה ובאשדוד: "אהבה מגיעה לכולם"

שני מצעדי גאווה נערכו היום במקביל בערי הנמל, שבניגוד לאחות הגדולה תל אביב - לא לבשו אופי חגיגי. "הראינו שאי אפשר להתעלם מאיתנו. אנחנו רוצים תקצוב הולם, לא רק בתל אביב - אלא גם כאן, בעיר שלנו", מחה אחד מהמארגנים החיפאים, ואילו משתתפת אחרת התרגשה: "שמחה על כל מצעד שיש"

גאווה ברחובות: ערי הנמל חיפה ואשדוד נצבעו היום (ו') בשלל צבעי הקשת, כשקרוב לאלף מבני הקהילה ההומו-לסבית הניפו את דגלי הגאווה בשני מצעדים שנערכו במקביל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצועדים קראו קריאות לשוויון זכויות והניפו שלטים ועליהם סיסמאות הקוראות לחינוך לקבלת השונה. שלומית קושניר, אחת הצועדות, סיפרה: "אף פעם לא צעדתי בתל אביב, למרות שהלב שלי תמיד עם המצעד בתל אביב. עד עכשיו הייתי צועדת במצעד שהיה במרכז הכרמל, אז זה קצת שונה לי.

קוראים לשוויון (חדשות 2)

"זה תמיד מרגש אותי", המשיכה. "מדובר בכמות אנשים קטנה יחסית למצעד בתל אביב, אבל אני שמחה על כל מצעד שיש. אני רוצה לתמוך בקבלת כל אדם שהוא 'שונה'. לכולם יש מקום בעיניי. אהבה מגיעה לכולם".

 

"אהבה מגיעה לכולם" (חדשות 2)

אורי וולטמן, ממארגני מצעד הגאווה החיפאי, סיפר על החששות מפני ביטול אפשרי של האירוע. "לפני ארבעה ימים העירייה הערימה קשיים", אמר. "אבל למרות הכל - המצעד השנה הוא מצעד הגאווה הגדול ביותר בתולדות העיר חיפה. הראינו לעירייה שאי אפשר להתעלם מאיתנו. אנחנו רוצים תקצוב הולם. לא רק בתל אביב וערים אחרות - אלא גם כאן, בעיר שלנו". באשדוד נרשמה היום היסטוריה, כשמצעד הגאווה הראשון יצא לדרך ברחובות העיר והסתיים במסיבת חוף.